Sport

Zawody na Chwiałce

XI otwarte integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu MASTERS  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

XI otwarte integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu MASTERS Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterZakończenie nauki pływania, zawody pływackie i pływanie synchroniczne. Na takie atrakcje będą mogli liczyć ci, którzy wybiorą się w czwartek i w piątek na Chwiałkę.

Z okazji zakończenia XIX edycji Nauki Pływania dla dzieci z Poznania zmierzą się na basenie dzieci z II i III klas aż z 72 szkół podstawowych. Każda wystawi 8 osobową reprezentację. Klasy II rywalizować będą w konkurencjach indywidualnych na dystansie 25 m a klasy III po raz pierwszy w sztafetach mieszanych 4 x 25 metrów stylem dowolnym. Kibiców zapraszamy do dopingowania na Chwiałkę w czwartek (2.06) od godziny 10:00.

Zapraszamy również na Drużynowy Wielobój Pływacki 10 latków, który jest imprezą klasyfikacji ogólnopolskiej naszych zawodników. Ich walkę będzie można obserwować w czwartek od godziny 15:30, oraz w piątek od 10:00.

Ciekawie zapowiadają się także  Mistrzostwa Polski w Pływaniu Synchronicznym Juniorek (16-17 lat). Popisy pływaczek będzie można podziwiać w piątek i sobotę. Pierwszego dnia Mistrzostw od godziny 18:00 juniorki wykonywać będą figury, a w sobotę kombinacje, duety, solo i zespoły. W sobotę zawodniczki walczyć będą o punkty od 9:00 do 14:00.

Synchro Poznań CUP 2011 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz