POZnań

Zatrzymani za rozbój

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto ustalili i zatrzymali trzech sprawców rozboju. Mężczyźni napadli na osobę przebywającą w salonie gier na poznańskim Grunwaldzie. Grozili mu, pobili i okradli. Działali wspólnie i nie było to ich pierwsze przestępstwo tego rodzaju. Za ten czyn usłyszeli zarzut rozboju w warunkach recydywy. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło 21 marca. Jak ustalili policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto, to właśnie tego dnia w godzinach nocnych w salonie gier na poznańskim Grunwaldzie trzech napastników napadło na mężczyznę.

Kryminalni ustalili, że sprawcy zaczepili pokrzywdzonego wewnątrz lokalu, a następnie zażądali od niego oddania wszystkich kosztowności. Kiedy mężczyzna odmówił – pobili go i okradli. Zabrali telefony komórkowe oraz gotówkę. 

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. W trakcie patrolu zauważyli trzy osoby odpowiadające rysopisom sprawców. Szybko okazało się, że to właśnie oni mają związek z tym przestępstwem. Zostali natychmiast zatrzymani, a skradzione mienie odzyskane.

Sprawcami okazali się mężczyźni w wieku 51, 49 i 31 lat. Wszyscy są mieszkańcami Poznani. Ponadto każdy z mężczyzn już wcześniej był karany za czyny o podobnym charakterze.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju w związku z art. 283 kk. Zgodnie z Kodeksem Karnym za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę. Wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz