Łazarz

Zakaz parkowania na Małeckiego

Sylwester na Łazarzu (1)  Foto: Janusz Ludwiczak, lazarz.pl

W Sylwestra nie będzie można parkować na ulicy Małeckiego. Straż Miejska i Policja przygotowują się do zapewnienia bezpieczeństwa w tym łazarskim fyrtlu. Co roku dochodzi tam do chuligańskich ekscesów i podpalenia na ulicy mebli.

Sylwester na Łazarzu (1) Foto: Janusz Ludwiczak, lazarz.pl31 grudnia, od godz. 8:00 wzdłuż ul. Małeckiego na odcinku od Rynku Łazarskiego do ul. Kolejowej, Zarząd Dróg Miejskich na wniosek Policji wprowadzi zakaz zatrzymywania się z odholowaniem pojazdów na parking strzeżony.

Ograniczenie w możliwości parkowania pojazdów na tej ulicy podyktowane jest względami bezpieczeństwa i wynika z doświadczeń nocy sylwestrowych, w latach ubiegłych. Chodzi przede wszystkim o możliwość prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych w związku z podpaleniami starych mebli. W takich przypadkach zaparkowane pojazdy nie tylko utrudniają prowadzenia takich działań, ale dodatkowo same są narażone na uszkodzenie lub spalenie – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

W dniu 31 grudnia, po godzi 8:00, wszystkie pojazdy pozostawione przy ul Małeckiego zostaną odholowane na parking strzeżony a ich właściciele będą musieli ponieść koszty transportu i przechowania samochodu, ewentualnego mandatu a także utrudnień związanych z procedurą wydawania takiego pojazdu.

W ubiegłym roku wszyscy kierowcy przestawili swoje samochody co pozwoliło uniknąć opisanych problemów. Mam nadzieję, że w tym roku również takich problemów nie będzie – mówi rzecznik Straży Miejskiej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz