Aglomeracja

Z wakacji do aresztu. Straż Graniczna wychwytuje poszukiwanych

Policjanci ćwiczyli na Ławicy  Foto: KWP

Podczas weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w międzynarodowych portach lotniczych w Poznaniu-Ławicy oraz we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali trzech Polaków, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania.

Pierwszy z zatrzymanych Polaków stawił się do odprawy podróżnych wylatujących z Wrocławia do Wielkiej Brytanii. Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze ustalili, że 45-letni mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Oławie w celu odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Kara ta orzeczona została w związku z licznymi oszustwami, których dopuścił się 45-latek. Mężczyzna przekazany został do aresztu śledczego.

Do aresztu śledczego doprowadzony został także 35-letni Lubuszanin, który wrócił z Marsa Alem w Egipcie. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy kontrolując jego dokumenty ustalili, że ma on do odbycia 3 miesiące kary pozbawienia wolności za popełnione kradzieże. Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania, mężczyzna osadzony został w areszcie śledczym.

Kolejny poszukiwany za oszustwa Polak przyleciał do Poznania z Oslo. Poszukiwania 22-letniego mężczyzny od 10 dni prowadzili policjanci z Wielkopolski. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań mężczyzna przekazany został funkcjonariuszom policji.

Użyte w artykule zdjęcia: KWP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz