Aglomeracja

Wyłudził bejmy udając agenta CBŚ – wiadomo jak wygląda

Chciał okraść udając policjanta - wiadomo jak wygląda  Foto: monitoring

Dzięki nagraniom z monitoringu miejskiego wiadomo jak wygląda mężczyzna, który wyłudził bejmy podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Szkieły proszą o pomoc w ustaleniu kim jest oszust.

Mimo nagłaśniania podobnych przypadków i wielu ostrzeżeń oraz informacji, że prawdziwi policjanci nie przyjmują bejmów realizując różne akcje, niestety nadal dochodzi do skutecznych oszustw.

W tym przypadku starszy poznaniak stracił kilkanaście tysięcy złotych, bo uwierzył w opowieść oszusta. Do zdarzenia doszło na placu Wolności w Poznaniu w środę 23 sierpnia po godzinie 11:00. Policja opublikowała zdjęcia, na których widać podejrzanego.

Młody mężczyzna ubrany na ciemno, z czapką z daszkiem na głowie i czarnym plecakiem, podał się za funkcjonariusza CBŚ i odebrał od pokrzywdzonego kilkanaście tysięcy złotych, a jego wizerunek zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu – wyjaśnia Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji – osoby, które rozpoznają tego człowieka bądź posiadają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu jego tożsamości, prosimy o kontakt.

Z policjantami, którzy zajmują się tą sprawą można się kontaktować telefonicznie dzwoniąc pod całodobowe numery 61 84 124 11 lub 997.

Użyte w artykule zdjęcia: monitoring

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz