Luboń

Wuchta bejmów dla Lubonia

ul. Wschodnia w Luboniu  Foto: Google Street View

Luboń otrzyma kilka milionów złotych dofinansowania. Bejmy zostaną przeznaczone na budowę ulicy Wschodniej. Mieszkańcy mają być na bieżąco informowani o realizacji tej inwestycji.

Z przyjemnością informujemy, że Miasto Luboń zakwalifikowało się do dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 – informuje Urząd Miasta i Gminy – do konkursu został zgłoszony projekt budowy ulicy Wschodniej, który zgodnie z kosztorysem inwestorskim przewidywał inwestycję wysokości 4.789.367,47 złotych.

Firma, która wygrała przetarg na budowę ulicy Wschodniej, wyceniła prace na 2.800.461,90 złotych. O tej i innych inwestycjach pisaliśmy tutaj.

Jak dodają przedstawiciele władz Lubonia kwota uzyskanej dotacji będzie zależna od ostatecznych kosztów budowy. Nie może być jednak większa niż 50% sumy tej inwestycji i maksymalnie może wynieść 2.394.683,00 złotych.

Chcemy, aby mieszkańcy byli informowani na bieżąco o pracach związanych z tą inwestycją – podkreślają urzędnicy – podczas spotkania w Nowym Centrum Lubonia przedstawimy harmonogram prac i odpowiemy na wszystkie pytania.

Każdy mieszkaniec może otrzymywać informacje mailowe dotyczące spotkań i prac dotyczących ulicy Wschodniej. Wystarczy wysłać wiadomość na adres joanna.humerczyk@umlubon.pl.

ulica Wschodnia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz