K U L T U R A

Wspólnie napiszmy Bajkę Pełną Dobra

A niech to Gęś kopnie - spektakl Teatru Animacji (12)  Foto: Bartłomiej Jan Sowa
18.12.2014 Poznań Teatr Animacji spektakl pt. A niech to gęś kopnie reż. marta Guśniowska foto Bartłomiej Jan Sowa

W tym tygodniu widzowie Teatru Animacji napiszą bajkę dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum Domowego.

Od wtorku do soboty (9-13 marca) widzowie napiszą bajkę dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum. Każdego dnia na fanpage’u Teatru Animacji na Facebooku ( kliknij tutaj) będą publikować swoją propozycję kolejnych części opowiastki, a nad jej kształtem będzie czuwała Malina Prześluga.

Nasza dramaturg nie tylko wybierze te propozycje, które pojawią się w ostatecznej wersji bajki, ale także zadba o to, by historyjka miała odpowiednio teatralną formę. W ten sposób powstanie Bajka Pełna Dobra, a jednocześnie… scenariusz słuchowiska – tłumaczą autorzy pomysłu.

Na przekór światu postanowiliśmy, że ten tydzień będzie bardzo DOBRY! Dlaczego? Ponieważ w Teatrze Animacji ustanowiliśmy go Tygodniem dla Hospicjum Domowego, które od 1997 roku prowadzi Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej. Chcemy zachęcić naszych widzów, by lepiej poznali działalność tej instytucji. Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie.

Dla autorów najciekawszych fragmentów Bajki przygotowane zostały nagrody: vouchery oraz płyty z piosenkami ze spektakli Teatru Animacji.

Użyte w artykule zdjęcia: Bartłomiej Jan Sowa

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz