POZnań

Wolny Targ, Wolna Wiosna!

Wolny Targ, Wolna Wiosna!  Foto: mat. prasowe

Wolny Targ za każdym razem pozytywnie zaskakuje. Zawsze można znaleźć tutaj coś ciekawego, ale przede wszystkim spotkać można ciekawą wiarę. Tak będzie zapewne również i tym razem.

Tym razem zapraszamy Poznaniaków na Wolne Powietrze pod hasłem Wolna Wiosna! – zachęca Magdalena Kosakowska, pomysłodawczyni i organizatorka tej poznańskiej idei – ta edycja jest pierwszą wiosenną okazją do piknikowania pod kwitnącymi drzewami.

Pod rozstawionymi namiotami znajdziemy różne pyszności, odbywać się będą warsztaty dla dzieci i jak zawsze wybór dzieł rękodzielników, rzemieślników, manufaktur i projektantów. Wolny Targ gwarantuje ciekawy dzień pełen różnych emocji i relaksu w otoczeniu przyrody.

Przez cały Wolny Targ trwać będą różnego rodzaju warsztaty kreatywne podczas których dzieci będą tworzyć swoje własne dzieła – podkreśla Magdalena Kosakowska.

Ciekawie zapowiada się spektakl Nina i Paul, nowa propozycja teatralna zrealizowana we współpracy Centrum Sztuki Dziecka i Teatru Nowego. To komedia romantyczna dla widzów od 10 roku życia, którą będziemy mogli zobaczyć o 13:00.

I tym razem będzie można popodziwiać oraz zakupić dla najbliższych upominki jakich trudno szukać w masowej sprzedaży. Będzie zatem oryginalna biżuteria, zabawki, autorska galanteria, sztuka użytkowa, kosmetyki naturalne i wiele innych unikatowych przedmiotów, które są dziełe lokalnych twórców i rzemieślników. Wśród wystawców nie zabraknie też naszych poznańskich wydawnictw z ofertą dla dzieci i dorosłych.

Lokalni cukiernicy przywiozą specjalnie na tę okazję upieczone domowe serniki, ciasta. Będą także bezglutenowe, a także przygotowane wg. diety row food, a najlepsze poznańskie food trucki zapełnią brzuchy zwolenników czegoś konkretnego.

To pierwsza prawdziwie wiosenna edycja Wolnego Targu, dlatego organizujemy się już w plenerze i zapraszamy pod chmurkę – zaprasza Magdalena Kosakowska – w ten dzień proponujemy wszystkim, którzy chcą nieco zwolnić i przyjrzeć się swoim pragnieniom, możliwość spędzenia czasu w pięknym otoczeniu, z fajnymi, ciekawymi ludźmi, którzy potrafią zarażać swoimi pasjami.

Zapraszamy na pierwszą wiosenną edycję Wolnego Targu do Sceny Wspólnej (ul. Za Cytadelą, róg Brandstaettera) w niedzielę 24 kwietnia od godziny 11:00 do 17:00.

Wolny Targ, Wolna Wiosna!

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz