Sport

WKS Grunwald Poznań odkrywa karty

Konferencja prasowa WKS Grunwald  Foto: screener / FB / grunwald.poznan

26 lipca 2022 roku o godz 14:30 w poznańskim hotelu Mercury odbyła się I konferencja nowych władz klubu piłki ręcznej WKS Grunwald Poznań. W ostatnich miesiącach doszło do zmiany Zarządu o czym opowiedział nowy prezes klubu Jakub Pochopień. Podpisano umowę współpracy między klubem, Urzędem Miasta Poznania na mocy którego klub piłki ręcznej otrzyma kwotę 270 tysięcy złotych. 

W konferencji udział wzięli: 

  • Dr Ewa Bąk – Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania
  • Generał broni w st. spocz. Dr Lech Konopka – Prezes Stowarzyszenia “WKS Grunwald Poznań”
  • Jakub Kasperczak – Członek Zarządu Stowarzyszenia “MKS Poznań”
  • Jakub Pochopień – Prezes klubu piłki ręcznej “WKS Grunwald Poznań”

Zarząd klubu ogłosił, że organizacyjnie jest gotowy na start w  lidze centralnej i z racji braku sportowego awansu w poprzednim sezonie zgłosił dokumenty w celu uzyskania “dzikiej karty”. Czekając na ostateczną decyzje zespół standardowo rozpocznie przygotowania do startu w lidze regionalnej.

Podjęta została ścisła współpraca z klubem MKS Poznań dzięki czemu najzdolniejsi młodzieżowcy będą transferowani do zespołu Grunwaldu. MKS Poznań to uznana marka w Polsce w kontekście utalentowanych młodych zawodników. Jakub Pochopień jako wychowanek tego klubu postanowił skorzystać z drzemiącego potencjału i poprawić wzajemne relacje. Pierwsi juniorzy już 1 sierpnia pojawią na treningu WKSu. Czynione są również starania aby utworzyć II zespół w niższej lidze oparty na młodych zawodnikach aspirujących do gry w I zespole.

Ostatnim i najważniejszym punktem konferencji było oficjalne podpisanie współpracy z Urzędem Miasta Poznania. Drużyna otrzyma w obecnym sezonie aż 270 tysięcy złotych na rozwój  klubu oraz promocje miasta. Przekazano również, że hala przy ulicy Newtona na której “Wojskowi” od lat trenują i odbywają mecze przechodzi generalny remont.

Użyte w artykule zdjęcia: screener / FB / grunwald.poznan

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz