K U L T U R A

Wirtualny spacer po wystawie poświęconej Antoniemu Radziwiłłowi

Wystawa w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości  Foto: materiały prasowe Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza na niezwykłą wyprawę do barwnego świata dziewiętnastowiecznej arystokracji. Od poniedziałku wielbiciele sztuki i historii mogą wirtualnie zwiedzać ekspozycję “Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek”.

Czas pandemii utrudnił bezpośredni udział w wydarzeniach kulturalnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wzbogaciło swoją ofertę online o wirtualny spacer po ekspozycji “Antoni Radziwiłł oraz jego epoka w listach żony i córek”. 

To okazja, aby zobaczyć historyczne artefakty związane z rodziną Radziwiłłów: wspaniałe portrety, widoki miejscowości, w których przebywali, mapy z I połowy XIX wieku, oraz listy, których lektura pozwoli zagłębić się w fascynujące, prywatne życie arystokratycznego rodu. Wirtualna odsłona wystawy jest dostępna na stronie internetowej muzeum. 

Ekspozycję znajdującą się w budynku Odwachu na Starym Rynku można zwiedzać także osobiście do końca marca. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-16:00.

W stylowo zaaranżowanych salach zaprezentowano nietuzinkową postać Antoniego Radziwiłła – jednego z najbardziej wpływowych polskich polityków pierwszej połowy XIX w. Dyplomata, mecenas kultury, wszechstronny artysta, ale też kochający mąż i ojciec przedstawiony został na wielowątkowym tle epoki, w której przyszło mu działać i żyć. Dzieje rodziny Radziwiłłów w Wielkopolsce, po raz pierwszy pokazano przez pryzmat korespondencji – wspaniałych listów autorstwa żony i córek Namiestnika Wielkiego Księstwa Poznańskiego – mówi Joanna Wójcik z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz