Stare Miasto

Wielkopolski miś dla afgańskich dzieci

Wielkopolska dla afgańskich dzieci  Foto: Wojsko Polskie

Mały miś to wielki przyjaciel i radość, dla każdego dziecka, szczególnie dla tych żyjących w strefie działań wojennych. Wojewoda Wielkopolski zachęca do zbiórki pluszaków, które zostaną przekazane maluchom poszkodowanym w czasie działań wojennych w Afganistanie.

Wielkopolska dla afgańskich dzieci Foto: Wojsko PolskiePolscy żołnierze zamierzają obdarować dzieciaki w sierocińcach i najbiedniejszych szkołach Prowincji Ghazni w rejonie działania Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Do akcji pomocy rówieśnikom włączyli się już uczniowie z wielkopolskich szkół. Zabawki z pozdrowieniami zostaną w marcu przetransportowane mostem powietrznym do oddalonej od Poznania blisko 5 i pół tysiąca kilometrów bazy w Ghazni.

Do akcji zaproszone zostały też wielkopolskie firmy i instytucje, które chciałyby włączyć się do akcji humanitarnej lub nawiązać współpracę gospodarczą ze stroną afgańską. Zakres potrzeb jest ogromny, w szkołach brakuje zeszytów, przyborów do pisania, sprzętu sportowego, potrzebne są także środki higieniczne i słodycze.

Zbiórka stanowi kontynuację  działań prowadzonych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki: m.in. przeprowadzonej w 2004 roku akcji „Dzieci polskie – dzieciom irackim”, akcji „Ocalić wzrok”, w ramach której sprowadzono do Poznania na operację okulistyczną dwie dziewczynki z Prowincji Babilon czy „Wielkopolska – dzieciom irackim”, dzięki której zebrano ponad 35 tysięcy zabawek i zakupiono 400 tornistrów szkolnych z wyposażeniem.

Współorganizatorem akcji jest Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych – Koło Nr 20 w Poznaniu. Zbiórka prowadzona będzie do 20 lutego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz