Aglomeracja

Więcej autobusów do Komornik

autobus  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Nowości komunikacyjne w Poznaniu od 1 maja: nowa linia nr 704 z Górczyna do Komornik, zwiększenie częstotliwości kursów na linii nr 716 i kursy z Głuchowa do Chomęcic oraz kursy linii nr 710 także w soboty

autobus Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmW celu lepszego skomunikowania Poznania z rozbudowującą się strefą przemysłową w Komornikach uruchomiona zostanie linia nr 704. Na wybranych kursach trasa linii nr 716 wydłużona zostanie do miejscowości Chomęcice. Będzie to drugi wariant dla tej linii, na której w podstawowej wersji autobus kończy trasę w Głuchowie, a wybrane kursy są wydłużone do Gołusek.

Od 1 maja 2015 r. uruchomiona zostanie nowa linia nr 704, na której autobusy będą kursować z Górczyna do zakładów przemysłowych przy ulicy Wiśniowej i Kolumba w Komornikach.

Linia nr 704: GÓRCZYN – Zgoda – Ściegiennego – Głogowska – Opłotki – Sycowska – Komorniki, Fabianowska – Komorniki, Wiśniowa – Komorniki, Ks. Wawrzyniaka – KOMORNIKI/ KOLUMBA

Kursy na linii nr 704 będą realizowane tylko w dni robocze w godzinach pracy zakładów przemysłowych. Natomiast na linii nr 716 uruchomione zostaną dodatkowe kursy z Junikowa przez Plewiska, Komorniki, Głuchowo do Chomęcic. W dni robocze, w godzinach szczytu komunikacyjnego zwiększona zatem zostanie częstotliwość kursowania pojazdów. Na odcinku od Głuchowa przez Komorniki i Plewiska do Junikowa autobusy kursować będą co około 20 minut (obecnie co około 30 minut).

Kursy na odcinku z Głuchowa do Chomęcic zostaną uruchomione na 3-miesięczny okres próbny. Dodatkowo (również od 1 maja) kursy na linii nr 710 będą realizowane w soboty w godzinach od około 6.30 do 15.30. W dni robocze natomiast rozkład jazdy pojazdów na tej linii dostosowany zostanie do nowego rozkładu na linii nr 716. Uruchomiony zostanie także dodatkowy kurs z pętli Plewiska/ Kościół o godz. 21.25 i z Górczyna o godz. 22.20.

Dworzec Junikowo Foto: Mag/fotopolska

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz