Sport

Waterpolo: srebro poznaniaków

Finł Mistrzostw Polski:  OCMER ŁSTW UW Łódź - DSW Waterpolo  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W niedzielę, 31 maja piłkarze DSW Waterpolo Poznań wygrali w Łodzi ostatni mecz tegorocznej Ekstraklasy. Zwycięstwo nad OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW przypieczętowało drugi w historii klubu srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów. Wicemistrzowie Polski zakończyli rozgrywki z przewagą aż 10 punktów nad trzecią w tabeli Legią Warszawą oraz remisem w obu dwumeczach z aktualnym mistrzem Polski.

W weekend, 30 i 31 maja poznańscy waterpoliści rozegrali na wyjeździe dwa ostatnie spotkania 10 kolejki Ekstraklasy. Sobotni, niezwykle wyrównany w pierwszych 3 kwartach mecz ostatecznie wygrali zawodnicy gospodarzy 20:14 (4:3, 2:2, 7:6, 7:3). Bramki dla Poznania zdobyli: Tomasz Różycki (5 goli), Jakub Goździak (3), Piotr Cichy i Bartłomiej Kowalewski (po 2) oraz Oskar Szymonik i Paweł Domagała (po 1). Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano kapitana DSW oraz Piotra Michalskiego z Łodzi.

Niedzielny rewanż okazał się najbardziej emocjonującym spotkaniem tegorocznej Ekstraklasy i wielką niespodzianką dla kibiców poznańskiej drużyny. Zawodnicy DSW już w 1 kwarcie objęli prowadzenie 2:4 i nie oddali go do ostatniej sekundy gry. Aktualny mistrz Polski po raz pierwszy w tym sezonie na własnym basenie musiał uznać wyższość drużyny gości. Poznańscy waterpoliści w bardzo osłabionym składzie wygrali pewnie 12:14 (2:4, 2:5, 4:3, 4:2) i tym samym udowodnili, że są jedynym zespołem, który może przerwać hegemonię łodzian. Najlepszym graczem meczu okazał się Bartłomiej Kowalewski z DSW, którzy zdobył aż 4 gole, oraz Aleksander Dyadyura z Ocmer. Pozostałe bramki dla Poznania strzelili: Marcin Drula i Tomasz Różycki (po 3) oraz Jakub Goździak i Oskar Szymonik (po 2).

Mam nadzieję, że pokonując mistrza Polski w ostatnim meczu sezonu sprawiliśmy naszym kibicom ogromną radość. Za nami trudny sezon i tym bardziej cieszymy się z kolejnego srebrnego medalu i łącznie aż 15 zwycięstw w 20 meczach tegorocznej Ekstraklasy. Mamy dużą szansę na wyrównaną walkę o mistrzostwo Polski w kolejnych rozgrywkach. Potrzebujemy jedynie większego wsparcia ze strony miasta oraz wielkopolskich sponsorów, bez których nie uda się stworzyć w Poznaniu najlepszego w kraju ośrodka piłki wodnej – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Bardzo dziękuję wszystkim kibicom, dotychczasowym sponsorom i partnerom za wsparcie i życzliwość, których doświadczyliśmy w tym sezonie. Mamy nadzieję, że na jesieni jeszcze liczniej zapełnią trybuny Term Maltańskich i będą nam towarzyszyć w walce o najwyższe podium kolejnych mistrzostw Polski.

Na zakończenie sezonu 2014/2015 w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Krawczyk Rafał, Michał Nowicki. W 4-letniej historii klubu piłkarze DSW Waterpolo Poznań zdobyli 2 brązowe i 2 srebrne medale MPS. W zakończonym sezonie byli jedyną drużyną, który dwukrotnie pokonała aktualnego mistrza Polski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz