Waterpolo remisuje w Warszawie z Legią

Puchar Polski w piłce wodnej mężczyzn 2015 - Waterpolo Pozna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Druga kolejka Ekstraklasy piłki wodnej przyniosła remis w dwumeczu zespołów Waterpolo Poznań i Legia Warszawa. Sobotnie spotkanie po niezwykle zaciętej i wyrównanej grze zakończyło się wygraną gospodarzy 10:8. Mecz rewanżowy przebiegł już jednak pod dyktando poznaniaków, którzy zwyciężyli aż 10:16. Każda drużyna zdobyła po 3 punkty, a najlepszymi graczami wybrano bramkarzy Poznania Miszę Yazerskiego i Pawła Domagałę oraz legionistów Adama Oleksów i Bartłomieja Troczyńskiego.

W Warszawie poznaniacy wstąpili w osłabionym, jedynie 10-osobowym składzie. W pierwszych 11 minutach sobotniego meczu, mimo zaciętego ataku gospodarzy oraz 5 wykluczeń zawodników, objęli prowadzenie 2:5. Kolejne minuty przyniosły całkowite wyeliminowanie z gry waterpolisty Poznania Oskara Szymonika oraz dwie zakończone bramkami akcje legionistów. W trzeciej kwarcie prym wiedli zawodnicy Legii Warszawa, którzy zdobyli aż 4 bramki przy starcie tylko jednej własnej. Ostatnie 8 minut to remis obu zespołów 2:2 oraz usunięcie z basenu po 3 wykluczeniu kapitana Waterpolo Poznań Tomasza Różyckiego. Całe spotkanie – po bardzo emocjonującej i wyrównanej walce – zakończyło się ostatecznie zwycięstwem gospodarzy 10:8. Najlepszymi zawodnikami pierwszego meczu wybrano bramkarza Poznania Miszę Yazerskiego oraz Bartłomieja Troczyńskiego z Legii Warszawa.

W niedzielnym meczu rewanżowym legioniści zdominowali 1 kwartę obejmując prowadzenie 4:1. Waterpoliści z Poznania przełamali jednak w kolejnych 8 minutach obronę stołecznych i zdobyli 7 bramek, przy stracie jedynie 2 własnych. Druga połowa meczu to aż 8 bramek Waterpolo Poznań oraz 4 gole Legii Warszawa. Świetna gra w obronie i ataku poznańskich waterpolistów, mimo aż 12 wykluczeń, 2 rzutów karnych dla Legii oraz niesłusznej czerwonej kartki dla Eryka Dziaduka, przyniosła im zwycięstwo 10:15. MVP spotkania zostali bramkarze obu zespołów: Paweł Domagała z Poznania i Adam Oleksów z Warszawy.

Zagraliśmy dwa bardzo wyrównane, emocjonujące mecze w atmosferze fair play. W sobotę bardziej skuteczni w ataku byli nasi gospodarze. Ale w meczu rewanżowym założona taktyka sprawdziła się w 100%. Świetna gra bramkarza Pawła Domagały oraz wszystkich młodych zawodników przyniosła nam zasłużone zwycięstwo – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Po 2 kolejce spadliśmy na 3 miejsce, tuż za mistrzem Polski, który przegrał jeden mecz z WTS Polonia Bytom. Kolejny dwumecz rozegramy tydzień wcześniej niż pozostałe zespoły, więc dopiero 22 listopada zobaczymy, jak będzie wyglądała tabela ligowa. W 3 kolejce Arkonia Szczecin zmierzy się na własnym basenie z OCMER UŁ ŁSTW, a nasza drużyna podejmie w Poznaniu gorzowian.

Piłka wodna powróci do Poznania już w sobotę 14 listopada, kiedy to drużyna Waterpolo Poznań zmierzy się w Termach Maltańskich z najsłabszym zespołem w lidze – GKPW 59 Gorzów. Pierwszy mecz 3 kolejki Ekstraklasy rozpocznie się o godzinie 9:00, natomiast spotkanie rewanż zaplanowano na godzinę 18:30. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Sobota, 7 listopada:

Legia Warszawa – Waterpolo Poznań 10:8 (2:3, 2:2, 4:1, 2:2)
Skład: Yazerski, Domagała, Różycki – kapitan (2 gole), Bocheński (1 gol), Dziaduk (1 gol), Kowalewski, Kalinowski, Goździak (1 gol), Szymonik (1 gol), Wielogórski (2 gole).

Niedziela, 8 listopada, rewanż:

Legia Warszawa – Waterpolo Poznań 10:16 (4:1, 2:7, 2:3, 2:5)
Skład: Domagała – bramkarz, Różycki – kapitan (4 gole), Bocheński, Dziaduk, Kowalewski (2 gole), Kalinowski, Goździak (5 goli), Szymonik (4 gole), Wielogórski (1 gol), Yazerski.

Trenerzy: Jacek Maciąg, Mikhail Yazerski