Sport

Warta Poznań bez bramek z ŁKS-em

Warta Poznań - ŁKS Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Warta Poznań sprawiła w sobotnie popołudnie lepsze wrażenie od ŁKS-u Łódź, ale w hicie 11. kolejki II ligi padł ostatecznie jedynie bezbramkowy remis.

Ci którzy spodziewali się w sobotę na Drodze Dębińskiej wielkiego spotkania, musieli się nieco zawieść. Spotkanie na boisku nie porwało i znacznie więcej przez 90 minut działo się na trybunach, gdzie pojawiło się wielu stałych bywalców DD12, ale także dość spora grupa kibiców gości.

„Zieloni” mogli zaskoczyć przeciwnika w samej końcówce pierwszej połowy. To właśnie wtedy obrońcy ŁKS-u kompletnie się pogubili, a sam na sam przed Michałem Kołbą stanął Michał Przybyła. Niestety bramkarz łódzkiego zespołu zdołał w tej sytuacji świetnie interweniować.

Już po przerwie ponownie to „Duma Wildy” miała lepsze okazje. W 63. minucie niezłym strzałem zza pola karnego popisał się Artur Marciniak, jednak jego próbę w dobrym stylu zatrzymał Kołba.

Zaledwie chwilę później za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę boisko musiał opuścić Patryk Bryła. Warta nie zdołała jednak skorzystać z ponad dwudziestominutowej gry w przewadze. Jeszcze w samej końcówce w zespole gospodarzy świetną akcją popisał się duet Adrianów – Chopcia podał do Cierpki, a ten mocnym uderzeniem obił jednego z zawodników ŁKS-u. Warciarze domagali się w tej sytuacji podyktowania rzutu karnego, ale sędzia Rafał Rokosz niestety nie zdecydował się użyć gwizdka.

Ostatecznie Warta Poznań bezbramkowo zremisowała z ŁKS-em Łódź i nie może być pewna tego, że zachowa po tej kolejce fotel lidera II ligi. Łodzianie natomiast utrzymali swoją czwartą pozycję w ligowej tabeli. Co ciekawe, podopieczni trenera Wojciecha Robaszka musieli upodobać sobie w tym sezonie remisy, bo po meczu z Wartą mają ich już na swoim koncie aż sześć – obok Stali Stalowa Wola i Wisły Puławy najwięcej w całej lidze.

Warta Poznań – ŁKS Łódź 0:0

Warta: Lis – Wypych (81. Chopcia), Dejewski, Kieliba, Jasiński – Kalupa, A. Laskowski – Marciniak, Cierpka, Kiełb (85. Antkowiak) – Przybyła (75. Kita)

ŁKS: Kołba – Widejko, Bryła, Rozmus, Radionow (85. Pieczara), Kostryka, Gamrot (73. Margol), Pyrdoł (66. Guzik), Juraszek, Rozwandowicz, Kocot

Kartki: Kiełb, Kieliba, Chopcia, Dejewski – Rozmus (żółte), Bryła (czerwona za dwie żółte)

Sędzia: Rafał Rokosz

Tekst: Piotr Rrzyborowski / wartapoznansa.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz