Warta oddała 3 punkty

lepszy-9117  Foto: Ewelina Jaśkowiak

Warta Poznań przegrała na własnym boisku 1:3 z Siarką Tarnobrzeg. Zieloni zagrali słabe spotkanie i tylko w ostatnich minutach byli w stanie rywalizować na równym poziomie.

Od początku mecz był stosunkowo wyrównany, z lekkim wskazaniem na gości. Za to każda próba podejścia pod pole karne kończyła się stratą. W 15′ minucie Siarce udało się podejść wyżej i wywalczyli rzut wolny, który ładnym strzałem na bramkę zamienił Stefanik. Później gra wróciła do poprzedniego stanu rzeczy, brakowało jakichkolwiek sytuacji bramkowych. Warte uwagi były tylko dwie kontuzje, najpierw Brzostowskiego w Warcie, potem Stępienia w Siarce. Kiedy już wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem gości, kolejna strata Warty zakończyła się kontrą. Po jej pomysłowym rozegraniu sam na sam wyszedł lewoskrzydłowy Tomalski i pewnym strzałem w długi róg nie dał szans Laskowskiemu, czym de facto przesądził o zwycięstwie swojej drużyny.

W 48′ mecz zupełnie zamknął Płatek, który wykorzystał niepewne wybicie piłki Dejewskiego i huknął z półwoleja z ostrego kąta, a piłka przelobowała Laskowskiego. Dopiero kilka minut później Warta pierwszy raz zagroziła bramce gości, po akcji… środkowego obrońcy Kieliby, który najpierw wyszedł z własnej połowy, a potem zamknął dośrodkowanie. Uderzył jednak niecelnie. Dwie minuty później Żebrakowski podwyższył prowadzenie do 4:0, ale był na spalonym.

Pierwsza realna okazja dla Warty przyszła 15 minut później, w 73′ minucie, kiedy Kiełb świetnie uderzył z wolnego i trafił w poprzeczkę. Obrońcy Siarki wybili piłkę na rzut rożny i szczęście zaraz wróciło do Warty, bo w sporym zamieszaniu piłkę do siatki wbił Paczyński. Warta spróbowała pójść za ciosem, ale nie potrafiła się przebić, zaczęła coraz łatwiej nadziewać się na kontry i to goście byli bliżej zdobycia kolejnych bramek.

WARTA POZNAŃ 1:3 (0:2) SIARKA TARNOBRZEG

Żółte karki: Ciarkowski, Chromińśki, Marciniak, Paczyński, Kieliba, Cywiński (Warta) – Czyżycki, Żebrakowski (Siarka)

Skład Warta Poznań: T. Laskowski – Marciniak, Kieliba, Dejewski, Fiedosewicz, A. Laskowski, Brzostowski (29′ Cywiński), Białożyt (46′ Kiełb), Biegański (46′ Ciarkowski), Chromiński (68′ Paczyński), Spławski

Skład Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz, Stefanik, Stępień (32′ Płatek), Koczon (74′ Głaz), Czyżycki (62′ Lewandowski), Tomalski (68′ Szewc), Żebrakowski

tekst: wartapoznansa.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak