POZnań

Warta niedługo wróci do Ogródka

Stadion przy Drodze Dębińśiej - Ogródek  Foto: materiały prasowe / PIM

Firma ADA-LIGHT z Gostynina postawi jupitery na stadionie przy Drodze Dębińskiej – poinformowała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Właśnie podpisano umowę na realizację inwestycji, która będzie kosztowała ponad 2,273 mln zł. Po jej ukończeniu Warta Poznań będzie mogła wrócić do „Ogródka” i rozgrywać tu ligowe mecze

Stadion, na którym swoje mecze rozgrywała dotychczas Warta Poznań, nie spełnia wymogów licencyjnych Fortuna 1. Ligi. To dlatego „Zieloni” muszą podejmować rywali na obiekcie w Grodzisku Wlkp. Przeszkodą jest brak sztucznego oświetlenia, ale ma się to wkrótce zmienić.

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęły przetarg na budowę jupiterów na stadionie przy Drodze Dębińskiej. W „Ogródku” staną m.in. cztery wieże oświetleniowe o wysokości ok. 25 m wraz z wyposażeniem oraz stacja transformatorowa.

Podpisana umowa gwarantuje kompletną dokumentację projektową i sprawne przeprowadzenie robót budowlanych przez wykonawcę. Po zakończeniu inwestycji „Zieloni” znów będą mogli rozgrywać mecze o ligowe punkty na własnym boisku – mówi Marcin Gołek, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich na oficjalnej stronie internetowej spółki.

PIM informuje, że całość robót budowlanych przy Drodze Dębińskiej zakończy się w kwietniu 2020 roku. Sam system sztucznego oświetlenia boiska powinien być jednak gotowy wcześniej – tak, aby Warta Poznań mogła rozegrać w „Ogródku” już pierwszy ligowy mecz w przyszłym roku, czyli zaplanowany na przełom lutego i marca pojedynek z Radomiakiem Radom.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz