K U L T U R A

“Walka o ogień i wzrost gospodarczy” – spektakl PTT

Walka o ogień i wzrost gospodarczy 19.02.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Na spektakl „Walka o ogień i wzrost gospodarczy” zaprasza Polski Teatr Tańca w sobotę, 19 lutego o godzinie 20:00. Spektakl wyróżniony został w zestawieniu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi” w sezonie 2020/2021, przygotowanym przez miesięcznik „Teatr”.

Spektakl, który powstał we współpracy artystów-tancerzy Polskiego Teatru Tańca z grupą twórców, wyłonioną w konkursie na realizację premiery w Polskim Teatrze Tańca w Roku Szyderców 2020 został wyreżyserowany przez Szymona Kaczmarka. Choreografię do spektaklu przygotował Mikołaj Karczewski, dramaturgie Żelisław Żelisławski, scenografię Kaja Migdałek, a część kompozytorską Kamil Tuszyński.

Hasło „Człowiek – Roślina” w roku 2021 było hasłem programowym Polskiego Teatru Tańca oznaczającym czas intensywnej inspiracji bioróżnorodnością form natury oraz ruchem wszechobecnym w zjawiskach przyrody.

„Walka o ogień i wzrost gospodarczy” – albo Obóz Ewolucji i Ciekawości Międzygatunkowej – jest sceniczną wizją wyścigu ewolucyjnego, obejmującą nie tylko gatunek homo sapiens, ale też międzygatunkową perspektywę walki o przetrwanie i lepsze życie. Próbą wyobrażenia sobie innych – niż ludzka – świadomości, wrażliwości i motoryk. A także podróżą poprzez właściwe różnym ziemskim gatunkom sposoby istnienia w świecie, odbywającą się poprzez medium, jakim są ciała tancerzy. Podróż ta obejmuje miliardy lat i nieskończoną różnorodność kształtów, jakie może przyjąć życie – od organizmów jednokomórkowych, poprzez ssaki naczelne, po fantastyczne materializacje „istnień możliwych”, wywiedzione z koncepcji zoologii spekulatywnej – czytamy na stronie Polskiego Teatru Tańca

Realizatorzy:
koncepcja: Szymon Kaczmarek, Żelisław Żelisławski
reżyseria: Szymon Kaczmarek
choreografia:Mikołaj Karczewski
dramaturgia:Żelisław Żelisławski
scenografia: Kaja Migdałek
muzyka: Kamil Tuszyński
współpraca kostiumograficzna i charakteryzacja: Adriana Cygankiewicz

“Walka o ogień i wzrost gospodarczy”

Polski Teatr Tańca
sobota, 19 luty, godzina 20:00

Bilety w cenie: 45 zł (ulgowy), 90 zł (normalny)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz