Sport

W Poznaniu reprezentacja Polski zagra z drużyną RPA

Hokej na trawie kobiet  Foto: Sebastian Sienkiewicz / materiały PZH

Reprezentacja Polski kobiet podejmie na swoim terenie drużynę narodową RPA. Aż cztery pojedynki odbędą się w Rogowie, a jeden w Poznaniu.

Reprezentacja Polski kobiet przygotowuje się do Halowych Mistrzostw Europy drugiej dywizji. Od 24 do 26 stycznia podopieczne Macieja Wrzesińskiego będą rywalizować w chorwackiej Zelinie o wejście do „elity”. Oprócz reprezentacji Polski o awans powalczą również: Rosja, Litwa, Chorwacja, Szkocja, Walia oraz Turcja. Zespoły nie będą podzielone na grupy. Turniej zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym”. Promocje uzyskają dwie najlepsze ekipy.

Tymczasem trwają intensywne przygotowania biało-czerwonych do tego turnieju. Pod koniec 2019 roku Polki rozegrały aż cztery sparingowe pojedynki z białoruskim HC Mińsk. Teraz czas na kolejne sprawdziany. W tym tygodniu – od 9 do 12 stycznia – biało-czerwone zagrają z reprezentacją RPA. Aż cztery spotkania zostaną rozegrane w hali w Rogowie, a jeden – sobotni – w hali AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu. Będą to ostatnie okazje, żeby zobaczyć Polki przed wyjazdem do chorwackiej Zeliny.

Reprezentacja z Południowej Afryki jest w trakcie tournee po krajach europejskich. Jeszcze w zeszłym roku władze naszej Federacji porozumiały się ze Związkiem z RPA i zaproponowały, żeby jednym z przystanków podróży hokeistek z Afryki była Polska. W Poznaniu mecz będzie można oglądać 11 stycznia o 18:00 w hali AWF.

Użyte w artykule zdjęcia: Sebastian Sienkiewicz / materiały PZH,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz