POZnań

W niedzielę startuje Gran Fondo

Gran Fondo  Foto: materiały prasowe / Bartłomiej Zborowski

Wyścig kolarski Gran Fondo odbędzie się w Poznaniu w niedzielę, 12 września. Na trzech trasach wystartuje około 1000 rowerzystów. 

Start i meta wyścigu w Poznaniu będą znajdowały się przy stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej. Trasy wyścigu będą płaskie i szybkie, co powinno sprzyjać sprinterom, ale też zachęcić do udziału w zawodach całe rodziny i miłośników rekreacyjnej jazdy na dwóch kółkach.

Dla uczestników przygotowano aż 3 trasy: Gran Fondo – 113 km, Medio Fondo – 67 km oraz Family Fondo – 30 km. W pierwszej kolejności – o godz. 8:00 – wystartują uczestnicy najdłuższego dystansu. 

Piętnaście minut po uczestnikach najdłuższego dystansu zmagania rozpoczną zawodnicy z Family Fondo. To idealny dystans dla osób, preferujących rekreacyjne, krótkie odcinki, które mogą na przykład pokonać w gronie całej rodziny.

O godz. 8:30 rywalizację rozpoczną kolarze z Medio Fondo. W tym przypadku do pokonania będzie 67 kilometrów.

Kochamy sport i dbamy o tężyznę fizyczną. Aktywność sportowa przydaje się w codziennej pracy. Moją największą słabością jest tenis ziemny, jak najczęściej staram się również biegać. Wychodząc na ulice Poznania można zresztą zobaczyć jak duża liczba mieszkańców jeździ na rowerze, biega czy korzysta z boisk sportowych – mówi Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania

W gronie osób startujących w zawodach Gran Fondo Series można za każdym razem spotkać aktorów, dziennikarzy, polityków czy sportowców. Ambasadorami rywalizacji byli już, między innymi, aktorzy Joanna Jabłczyńska oraz Jakub Wesołowski. W peletonie z amatorami ścigali się również byli zawodowcy: Zenon Jaskuła czy Piotr Wadecki.

Jedną z wielu atrakcji Gran Fondo Poznań jest możliwość ścigania po drogach wyłączonych z ruchu. Przygotowana trasa jest płaska i szybka, ale jednocześnie bardzo bezpieczna. Kolarze będą rywalizować zarówno w Poznaniu oraz po drogach powiatów poznańskiego, szamotulskiego i nowotomyskiego. Spore wrażenie na kibicach wywoła również widok jednakowo ubranego peletonu, bowiem w pakiecie startowym każdy z zawodników otrzymuje profesjonalną koszulkę kolarską – dodaje Michał Drelich, dyrektor Gran Fondo Poznań.

W przededniu startu dorosłych kibice będą mogli dopingować najmłodszych kolarzy rywalizujących w zawodach Gran Fondo Kids. Dzieci i młodzież będą miały do dyspozycji trasy o długości od 900 do 3600 metrów poprowadzone dookoła Stadionu Miejskiego. Na mecie wszystkim uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe medale. Przez cały weekend w miasteczku kolarskim przygotowano masę atrakcji dla kibiców, między innymi, strefę Expo, gdzie szereg wystawców zaprezentuje najnowsze kolekcje sprzętu sportowego.

Gran Fondo Series to seria kolarskich klasyków dla amatorów, rozgrywanych na całkowicie wyłączonych z ruchu trasach, dzięki czemu nasze wyścigi zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i komfort rywalizacji wszystkim uczestnikom.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Bartłomiej Zborowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz