SieBuduje

Volkswagen w Antoninku zakończył budowę hali logistycznej

Nowa hala Volkswagena  Foto: Eiffage / materiały prasowe

Zakład produkcyjny Volkswagena w Antoniku powiększył się o kolejną halę o powierzchni prawie 50 tys. metrów kwadratowych. Wykonawcą była grupa Eiffage.

W dochowaniu oczekiwanego przez inwestora terminu realizacji pomógł duży stopień prefabrykacji hali – z gotowych elementów zostały złożone m.in.: słupy, podwaliny, dźwigary, płatwie, ściany osłonowe – informuje Piotr Saulewicz z Eiffage Polska Budownictwo

Prace wykonywane były tak aby uniknąć perturbacji w funkcjonowaniu transportu miejskiego w Poznaniu, a równocześnie – zakłócania produkcji, prowadzonej w fabryce w Antoninku.

Sporym wyzwaniem logistycznym był etap wylewania posadzek – informuje przedstawiciel wykonawcy „Na kluczowym etapie prac w ciągu 11 godzin, od 18:00 do 5:00, wykonaliśmy posadzki o łącznej powierzchni 4 608 m2. Prace te prowadzone były równolegle przez dwie ekipy posadzkarskie przy użyciu łącznie 2 304 m3 betonu ze 144 betoniarek”.

Hala w Antoninku jest kolejnym dużym projektem zrealizowanym przez polskie spółki z grupy Eiffage w segmencie budownictwa przemysłowego. W ostatnich dwóch latach odpowiadały one m.in. za realizację inwestycji dla Unilever w Poznaniu oraz wcześniejszej inwestycji Volkswagen Poznań: budowy fabryki w Białężycach k. Wrześni. Obecnie konsorcjum spółek Eiffage w Polsce realizuje budowę fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze k. Legnicy.

Użyte w artykule zdjęcia: Rafal Pijanski / Eiffage / materiały prasowe, Eiffage / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz