Aglomeracja

Volkswagen rozpoczyna produkcje aut na gaz

caddy california  Foto: VWP K.K.

W poznańskich zakładach Volkswagena ruszyła produkcja modelu Caddy z napędem na gaz ziemny CNG

W związku z wdrożeniem nowej wersji do produkcji, odpowiednio dostosowano linie produkcyjne w fabryce, wyposażając je m.in. w dodatkowe stanowiska montażowe. W ramach przygotowania do produkcji seryjnej został zorganizowany również szereg szkoleń dla pracowników produkcji oraz jakości.

Nowa wersja Volkswagena Caddy wyposażona jest w biwalentny, czyli pracujący zarówno na benzynę, jak i na gaz ziemny silnik TGI. To jednostka napędowa 1.5 TGI o mocy 96 kW z manualną skrzynią biegów. W samochodzie montowanych jest aż pięć zbiorników gazu o łącznej pojemności wodnej 139 l. Mieści się w nich ok. 35 m3 gazu pod ciśnieniem 180-200 bar. Zbiornik benzyny ma natomiast pojemność 11,5 l. W napęd CNG wyposażana jest dłuższa wersja modelu – Volkswagen Caddy 5 Maxi, z rozstawem osi wynoszącym 2970 mm, zarówno w wersji Cargo, jak i w wersji osobowej: Kombi, Life oraz Style, w tym również w wersji 7-miejscowej.

Konsekwentnie poszerzamy paletę produkowanych w Poznaniu pojazdów. Caddy z napędem na gaz ziemny stanowi ważne uzupełnienie tej oferty, łącząc walory użytkowe z przyjaznym środowisku napędem” – mówi Marcin Kanturski, kierownik produkcji.

W przypadku poprzedniego modelu Caddy, który również oferowany był w wersji z napędem CNG, wyprodukowane w Antoninku i wyposażone już wstępnie w wydech, reduktor ciśnienia, główny przewód gazowy i mały zbiornik benzynowy samochody były transportowane do zakładu zabudów specjalnych w Swarzędzu i tam uzupełniane o instalację CNG. Caddy 5 z napędem na gaz ziemny powstaje w całości w głównym zakładzie Volkswagen Poznań w Poznaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: VWP K.K.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz