Aglomeracja

VI Ogólnopolski Zlot Miłośników Rowerów Zabytkowych

Retroweriada - Poznań 22.05.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Retroweriada odbyła się na Poznańskiej Malcie. W zlocie moli wziąć udział posiadacze rowerów wyprodukowanych do roku 1945 oraz produkcji polskiej do roku 1965. Zaprosiliszeni na zlot zostali także posiadacze rowerów wyścigowych wyprodukowanych do roku 1980. - Poznań 22.05.2016 r.

Automobilklub Wielkopolski zaprasza w najbliższą niedzielę 11 czerwca do Parku J.P. II na Łęgach Dębińskich w Poznaniu, gdzie odbędzie się VI Ogólnopolski Zlot Miłośników Rowerów Zabytkowych „RetROWERiada 2017”. W zlocie udział wezmą kolekcjonerzy posiadający rowery wyprodukowane do 1955 roku oraz z produkcji polskiej do roku 1965, wyścigowych do 1980 roku i z okresu PRL.

Najbardziej widowiskową konkurencją zlotu jest konkurs elegancji, w której uczestnicy ubrani zgodnie z modą okresu wyprodukowanego roweru wystartują do jazdy po starym mieście w Poznaniu. Ponadto zlot obejmuje takie konkurencje jak: najstarszy rower, najstarszy rower polski, najciekawszy technicznie i najlepiej odrestaurowany. Podczas zlotu będzie możliwość podziwiania rowerów z ubiegłych wieków takie jak niemiecki HERKULES z 1886 oraz amerykański rower szosowo-torowy RAMBLER z 1892 roku. Będą rowery posiadające ciekawe rozwiązania techniczne jak na przykład napędzane wałem Kardana lub ze skrzynią biegów w suporcie. Uwagę widzów z pewnością przyciągać będzie trójkołowy rower pełniący funkcję mobilnej kawiarenki oraz saturator z okresu PRL.

Imprezie towarzyszyć będzie I zlot rowerów PRL (z lat 1949-1989).

Zapraszamy też widzów do oglądania wystawy i konkursu elegancji. Warto przybyć na Łęgi Dębińskie własnym rowerem gdyż dla odwiedzających będzie możliwość oznakowania swojego współczesnego roweru przez mobilny posterunek Policji.

Początek imprezy o godz. 10:00.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz