K U L T U R A

Varius Manx powraca z Kasią Stankiewicz!

To już 25 lat, odkąd powstał zespół Varius Manx założony przez Roberta Jansona oraz braci Pawła i Michała Marciniaków. Z okazji tego jubileuszu grupa wyrusza w jubileuszową trasę koncertową podsumowującą ćwierćwieczną działalność wraz z Kasią Stankiewicz!

Podczas koncertów zespół zaprezentuje materiał z całej swojej działalności. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90-tych, takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki, jak „Maj”.

Początek zespołu datowany jest na 1990 rok, kiedy na rynku ukazała się pierwsza płyta, „The Beginning”, która zapewniła grupie grono wiernych fanów. Wydane w kolejnych latach płyty „Emu”, „Elf”, „Ego” i„End” zyskały status wielokrotnie platynowych. Zdobyli również szereg nagród, m.in. Grand Prix w Sopocie, 6 Fryderyków czy wygrana na Festiwalu w Karlshamn. Warto wspomnieć, że zespół Varius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony Brylantową Płytą – nagrodą za największą ilość zdobytych złotych i platynowych płyt.

Jubileuszowy koncert, który odbędzie się w Poznaniu będzie miał miejsce 8 maja o godz. 20:30 w Eskulapie.

Varius Manx i Kasia Stankiewicz

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • I w sumie to nie wiem, czy oni reaktywują zespół ta w ogóle, czy tylko zagrają razem kilka koncertów na 25-lecie.