POZnań

Uwaga przy wypłatach z bankomatów!

ATM bankomat  Foto: sxc

ATM bankomat Foto: sxcCzerwiec dla niektórych poznaniaków może okazać się pechowym miesiącem. Niczego nieświadomy Kowalski wypłaca z bankomatu małą sumę pieniędzy a po kilku dniach okazuje się, że jego konto zostało całkowicie wyczyszczone – to bardzo prawdopodobny scenariusz.

W niedzielę zadzwonił do mnie bank informując, że moja karta płatnicza została zablokowana. Prawdopodobnie ktoś ją zeskanował i chciał wypłacić pieniądze. Dzisiaj okazało się, że mu się to jednak udało – pisze nasz czytelnik i dodaje: Moje pieniądze powędrowały aż na Filipiny. Ponad 1500 zł. Policja informuje również o przypadkach wypłat z Peru i Panamy. Zgłosiło się do nas już ponad 20 pokrzywdzonych osób – mówi dyżurny komisariatu Poznań Północ.

Jeśli w weekend (21-22 czerwca) wypłacaliśmy pieniądze z bankomatów PKO BP i Millenium na ul. Słowiańskiej, czy Euronetu przy Kauflandzie na Al. Solidarności, prawdopodobnie nasza karta została sczytana. Dla pewności lepiej dmuchać na zimne i zastrzeżmy kartę, by uniknąć niepotrzebnych stresów. Dotyczy to wszystkich rodzajów kart, również tych bez chipa i usługi Paypass.

Co robić, gdy zostaniemy okradzeni z pieniędzy? Czym prędzej zadzwońmy na infolinię banku, bądź udajmy się do najbliższej placówki i zablokujmy kartę (w ciągu 10 dni bank nam przyśle nową kartę z nowym pinem). Koniecznie również zgłośmy sprawę na policję. Najlepiej, jeśli będziemy mieć przy sobie wydruk transakcji z ostatniego miesiąca.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz