K U L T U R A

Urządzamy Madaline

Noc Muzeów 2015 - zajezdnia Madalińśkiego  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

„Madalina” to dawna zajezdnia tramwajowa na Wildzie. I choć ma prawie 70 lat, jest to zupełnie nowe miejsce w tej części Poznania. Od tygodnia, zajezdnia zamiast funkcji postojowej, pełni funkcję społeczną, jako centrum spotkań mieszkańców naszego miasta. I jak każde nowe miejsce potrzebuje wyposażenia, dekoracji, nowych pomysłów.

Dlatego najbliższa sobota i niedziela (6 i 7 czerwca) upłyną pod znakiem tworzenia i upiększania. W ramach Weekendu Gospodarczego zaplanowaliśmy kreatywne aktywności dla dzieci, dzięki czemu rozwiną umiejętności motoryczne, jak i poćwiczą wyobraźnię. Dorośli będą nam mogli pomóc w konstruowaniu mebli, malowaniu czy szyciu – przygotowaliśmy bowiem stanowiska z profesjonalnymi maszynami do szycia. W niedzielnym słońcu będziemy sadzić rośliny. Starsi zajmą się krzewami i kwiatami doniczkowymi, a najmłodsi założą z nami ziołowy ogródek. Załatwiliśmy bezchmurne niebo – zachęcają organizatorzy.

„Madalina” to nieczynna zajezdnia przy ul. Madalińskiego, którą od końca lat 40’tych XX wieku do grudnia 2014 r. zajmowało MPK Poznań Sp. z o.o. Po wyprowadzce pracowników i pojazdów do większego i bardziej nowoczesnego obiektu na Franowie, pojawiły się plany, aby ta najmniejsza poznańska zajezdnia tramwajowa zmieniła się w centrum spotkań, integracji i aktywizacji mieszkańców.

Projekt „Lato na Madalinie” jest rezultatem współpracy Stowarzyszenia Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie i Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w Poznaniu, przy wsparciu MPK Poznań Sp. z o.o., Rady Osiedla Wilda oraz Miasta Poznania.

Połączyliśmy siły i głowy pełne pomysłów, aby tchnąć w to miejsce nowe życie. W każdy weekend od czerwca do końca sierpnia, zaproponujemy mieszkańcom Poznania różne formy spędzenia czasu na Madalinie. Soboty i niedziele, między 12:00 a 18:00 upłyną pod znakiem wspólnych aktywności, warsztatów i zabaw, do których zaprosimy tak dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo w soboty zorganizujemy także muzyczne potańcówki, ale – zgodnie z zasadą dobrego sąsiedztwa – tylko do 22:00. W sierpniu, kiedy szybciej robi się ciemno – zorganizujemy tu piątkowe kino pod chmurką, gdzie pokażemy najciekawsze propozycje filmowe.

Plany na najbliższy weekend są takie.

Sobota:
13:00 – 15:00 warsztaty street art (malowanie od szablonów, zdobienie przestrzeni tkaninami)
15:30 – 17:30 recyklingowe zabawy i zabawki
17:30 zwierzątka i kształty z balonów

Niedziela:
12:00 warsztaty sadzenia roślin
15:00 – 17:30 warsztaty “lampiony i wazony” (zdobienie szklanych powierzchni różnymi technikami)
17:30 wielkie bańki mydlane

Dla dorosłych
Sobota i niedziela od 12:00 robienie mebli, malowanie, stanowiska z maszynami do szycia – szycie poduch i innych elementów wystroju, sadzenie kwiatów (niedziela)

Lato na Madalinie - 2015-06-06-07 Weekend Gospodarczy - plakat

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz