Aglomeracja

Urodzinowe spotkanie Geek Girls Carrots

Geek Girls Carrots  Foto: Anna Anks Nowak

Geek Girls Carrots Foto: Anna Anks NowakDużymi krokami zbliża się specjalne, urodzinowe spotkanie Geek Girls Carrots Poznań. Wraz z organizatorkami zapraszamy na nie wszystkich miłośników nowych technologii. Będzie to znakomita okazja na spotkanie z kilkoma gadżetami technologicznymi.

Poznańskie “marchewki”, czyli dziewczyny które aktywnie angażują się w rozwój nowych technologii spotykają się od roku – wyjaśniają organizatorki – poza comiesięcznymi spotkaniami zorganizowały też kilkanaście warsztatów z programowania oraz usabillity.

Geek Girls Carrots to inicjatywa mająca promować kobiety związane z nowymi technologiami. Oprócz Poznania podobne spotkania organizowane są również w 7 innych miastach Polski a wkrótce mają zawitać do Berlina.

Marchewki organizują warsztaty rozwijające nowe technologie. Wkrótce się na przykład odbędą się warsztaty z programowania w Pythonie na dwóch poziomach zaawansowania, tworzenia sklepów internetowych na platformie Magento, budowania modeli biznesowych w oparciu o lean canvas oraz warsztaty tworzenia gier i zarządzania projektami LEGO Scrum.

Szykujemy się też do zorganizowania warsztatów programowania dla dzieci – wyjaśnia Klaudia Prasek, która odpowiedzialna jest za warsztaty.

Teraz jednak zapraszamy na specjalne, urodzinowe spotkanie, podczas którego będzie można przetestować kilka ciekawszych nowinek technologicznych. Wszystko przy cieście marchewkowym! Odbędzie się ono w Centrum Kultury Zamek w piątek 25 października o godzinie 18:00.

Podczas części panelowej wystąpią Kamila Sidor – założycielka Geek Girls Carrots, Marta Ogórkiewicz – Brand Group Manager w Allegro.pl oraz programistka Kasia Bylec. Od godziny 20:00 skosztować będzie można tortu marchewkowego w zamkowej kawiarni Świetlica. Tam też na miłośników nowych technologii czeka kilka atrakcji.

Będzie można sprawdzić możliwości interaktywnego stołu GLIP, a także zobaczyć jak działa drukarka 3D stworzona przez poznańską firmę Omni3D i dowiedzieć się co, oraz z czego można na niej wydrukować.

W specjalnej strefie zaaranżowanej przez M26 Lab będzie też można zagrać kośćmi DICE+, sprawdzić czy sterowanie komputerem za pomocą gestów jest możliwe, przenieść się do interaktywnego świata gier dzięki Oculus Rift oraz zobaczyć ile świetnej zabawy daje Makey Makey. Strefa da też okazję do poznania twórców automatów SpeedPhoto.

By wziąć udział w urodzinowym spotkaniu wystarczy zgłosić się wpisując się  tutaj.

Geek Girls Carrots Foto: Anna Anks Nowak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz