UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE NA TELEBIMACH

zaloba w Poznaniu UAM  Foto:

zaloba w Poznaniu UAMW tych trudnych chwilach wszyscy czujemy potrzebę bycia razem, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski do udziału w transmisji sobotnio–niedzielnych uroczystości żałobnych – apelują wspólnie organizatorzy: wojewoda wielkopolski Piotr Florek, marszałek województwa Marek Woźniak, prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny.

W sobotę na placu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie można śledzić na telebimach uroczystości państwowe ku czci ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Również w niedzielę w tym samym miejscu będzie można współuczestniczyć w pogrzebie pary prezydenckiej na Wawelu.

Wystawiony zostanie telebim mierzący ponad 8 metrów wysokości. Obraz transmitowany będzie również na drugim ekranie ustawionym w pobliżu wieży CK Zamku.

W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w centrum Poznania. Czasowo zamknięte będą: al. Niepodległości na wysokości od ulicy Taylora do Libelta oraz Święty Marcin od ulicy Kościuszki do Mostu Uniwersyteckiego. Przez cały weekend zamknięta będzie ul. Wieniawskiego.

Ruch tramwajowy i autobusowy będzie koordynowany na bieżąco przez służby miejskie i policję.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz