Udany początek lacrossowego sezonu

Turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet - Hussars Ladies  Foto: materiały prasowe / Łukasz Skwiot

Poznań Hussars Ladies odniosły dwa zwycięstwa w pierwszym turnieju tegorocznej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet.

Podczas rozgrywanego we Wrocławiu turnieju drużyna z Poznania zmierzyła się z Panthers Wrocław i AZS Walkirie Katowice. Pierwszy mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki z Wrocławia, szybko wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Kilka goli strzelonych przez doskonale dysponowaną tego dnia Marię Gralę pozwoliło jednak na dogonienie rywalek. Do początku trzeciej kwarty utrzymywał się wynik remisowy, natomiast końcówka należała do poznanianek, które ostatecznie wygrały to spotkanie 17:13. Dobra passa podtrzymana została od początku kolejnego meczu z Walkiriami i po pierwszej połowie na tablicy wyników oglądać mogliśmy pewne prowadzenie 6:2. Zawodniczki z Katowic nie zamierzały się poddawać i w kolejnych kwartach goniły wynik. Podopieczne Aleksandry Żbikowskiej kontrolowały jednak przebieg spotkania, a kilkoma świetnymi interwencjami popisała się bramkarka Kasandra Goszcz. Mecz zakończył się wynikiem 8:6.