Aglomeracja

Tuż przed EURO2012 – Lokum dla Ronaldo

Cristiano Ronaldo tuż po lądowaniu w Poznaniu  Foto: Port Lotniczy Poznań - Ławica

Reprezentacja Portugalii przyleciała do Poznania w poniedziałkowy wieczór. Choć spóźnili się godzinę, na lotnisku zostali gorąco przyjęci przez fanów. Podobnie było zresztą w Opalenicy, gdzie będą mieszkać podczas Euro 2012.

Prawie wszystkie reprezentacje biorące udział w mistrzostwach Europy w piłce nożnej wybrały obiekty hotelowe zgłoszone przez Polskę. O korzyściach płynących z wyboru przez piłkarzy Portugalii hotelu Remes w podpoznańskiej Opalenicy rozmawiamy z Izabelą Sobańską.

Cristiano Ronaldo tuż po lądowaniu w Poznaniu Foto: Port Lotniczy Poznań - Ławica

Jak bycie oficjalną bazą dla reprezentacji podczas EURO 2012 wpłynęło na sam hotel i firmę?

Rekomendacja UEFA to duże wyróżnienie dla Hotelu Remes. Tylko nieliczne hotele otrzymały taką rekomendację. Świadczy to przede wszystkim o wysokim standardzie naszego obiektu. Podpisanie umowy z Federacją Portugalii przekłada się na dodatkową reklamę hotelu oraz duże zainteresowanie ze strony mediów.

Czy konieczne były dodatkowe inwestycje z tym związane?

Hotel Remes jest świetnie przygotowany na przyjęcie reprezentacji Portugalii, dlatego nie musieliśmy dokonywać znacznych inwestycji. Jedyną rzeczą, nad którą stale pracujemy, jest murawa, na której będą trenować Portugalczycy. Wymagania odnośnie standardów murawy są dosyć restrykcyjne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasza murawa spełniła oczekiwania reprezentacji.

Czy oprócz Portugalii inne reprezentacje interesowały się Państwa obiektem? Co wyróżnia hotel Remes spośród innych proponowanych obiektów w Polsce?

Hotelem Remes interesowały się reprezentacje takich krajów jak: Rosja, Szwecja, Hiszpania, Włochy i Chorwacja. Ostatecznie umowa została podpisana z reprezentacją Portugalii. Naszym wyróżnikiem jest przede wszystkim infrastruktura sportowa, na którą składa się 7 boisk piłkarskich, górka treningowa, podbiegi, stadion, driving range, basen, centrum odnowy biologicznej oraz siłownia. Wysoki standard Hotelu oraz dogodne położenie również wpłynęły na decyzję Portugalii.

Jakie warunki stworzyli Państwo piłkarzom portugalskim, co im zapewniacie?

Każdy z piłkarzy zostanie zakwaterowany w swoim pokoju wyposażonym w oddzielną sypialnię i część dzienną. Piłkarze będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie Hotelu – m.in. z bowlingu, strzelnicy golfowej, parku linowego, SPA, basenu czy siłowni.

Co “zostanie” z tego dla Państwa po Euro?

Myślę, że pobyt reprezentacji Portugalii w Hotelu Remes podczas EURO 2012 wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie gości naszym hotelem. Niewątpliwie pobyt Portugalczyków podnosi prestiż miejsca, ponieważ niewiele hoteli w Polsce ma możliwość goszczenia jednej z najlepszych europejskich reprezentacji. Zainteresowanie obserwujemy zarówno ze strony gości indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Dużo odwiedzających nas Gości wypytuje o szczegóły pobytu portugalskich piłkarzy. Również duże zainteresowanie towarzyszy nam ze strony przedstawicieli mediów, którzy licznie nas odwiedzają.

Hotel Remes Foto: Hotel Remes

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz