Sport

Turniej w bule w Luboniu

bule boule  Foto: sxc

bule boule Foto: sxcPétanque, petanka, gra w bule, gra w kule. Ta popularna zwłaszcza we Francji gra towarzyska zdobywa coraz więcej miłośników również w naszej aglomeracji. Już teraz zapraszamy na turniej, który zostanie zorganizowany w Luboniu w najbliższą sobotę.

Gra ta jest najpopularniejsza zwłaszcza na południu Francji, ale grających w nią można często spotkać również w innych regionach Francji. W bule grają także często mieszkańcy Belgii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, czy Szwecji. Choć nie jest obecna na olimpiadach, odbywają się rozgrywki w ramach World Games.

We Francji jest około 600.000 licencjonowanych zawodników. W Polskiej Federacji Petanque zrzeszonych jest ponad 25 klubów.

Wraz z Lubońskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszeniem Luboń bez Granic zapraszamy wszystkich miłośników tej gry do udziału w Turnieju w Bule na Orliku w czapce i szaliku.

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Udział w nim mogą brać drużyny 2 lub 3 osobowe. Nie trzeba przynosić własnych kul do gry, bo te zapewnia organizator.

Zwycięzcy otrzymają puchary oraz upominki – wyjaśniają organizatorzy – dla uczestników przewidzieliśmy kawę, herbatę, ciasto oraz ciepły posiłek.

Turniej w Bule na Orliku w czapce i szaliku odbędzie się na boisku Orlik przy ulicy Dojazdowej w Luboniu w sobotę (17.11) od godziny 10:00 do 15:00.

Sekretariat zawodów czynny będzie od 9:00, a lista startowa zostanie zamknięta w dniu zawodów o godzinie 9:50. Opłata startowa wynosi 10 złotych za osobę, ale dzieci i młodzież do lat do lat 15 są z niej zwolnieni.

Zawodnicy na turnieju w boules w Luboniu Foto: M.Kalinowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz