Mosina

Tunel otwarty!

Tunel w Mosinie już otwarty!  Foto: Mosin@ Turystycznie / JN

Samochody mogą już przejechać tunelem pod linią kolejową w Mosinie. Droga została otwarta dzisiaj zgodnie z wcześniejszymi planami. Piesi mogli tędy bezpiecznie przechodzić już od kilku dni.

Tunel pod linią kolejową to część ulicy Śremskiej w Mosinie. Jego otwarcie z pewnością usprawni ruch w tym rejonie. Otwarcie go dla samochodów nie oznacza jednak zakończenia prac budowlanych.

Do końca roku inwestor PKP PLK, będzie realizował budowę odwodnienia nowobudowanego obiektu kolejowego w ciągu ul. Śremskiej w Mosinie do skrzyżowania ulic Mostowej, Leszczyńskiej, Wawrzyniaka i Śremskiej – informuje Urząd Miejski w Mosinie – nie jest więc to koniec utrudnień w ruchu drogowym w tym rejonie.

Na szczęście budowa kanału deszczowego w tym miejscu będzie realizowana bez naruszania nawierzchni jezdni. Pozwoli to uniknąć poważnych utrudnień w ruchu drogowym. Gdy prace te się zakończą kompleksowo zostanie odtworzona nawierzchnia na ulicach Śremskiej i Łaziennej. To oznacza oczywiście kolejne utrudnienia dla kierowców.

Użyte w artykule zdjęcia: Mosin@ Turystycznie / JN

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz