Aglomeracja

Trzynasta Wigilia Caritasu

wigilia caritasu  Foto: UMP{

Blisko 1700 osób zasiadło przy wspólnym wigilijnym stole na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Już po raz trzynasty poznańska Caritas zorganizowała Wigilię dla samotnych i ubogich.

By ugościć wszystkich potrzebujących poznaniaków, którzy w wigilię Bożego Narodzenia przyszli na Międzynarodowe Targi Poznańskie, potrzeba było 500 kg karpia, 500 kg ziemniaków, 700 kg kapusty i kilkaset litrów czerwonego barszczu. W stworzeniu uroczystej świątecznej atmosfery pomagały, śpiewając kolędy, zespoły muzyczne: Kusza i Kopernik Band.

Chciałbym podziękować Caritas, siostrom zakonnym, wolontariuszom i wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu tej najważniejszej w Poznaniu wigilii. Cieszę się, że tego dnia możemy być tu wszyscy razem – mówił do zebranych w hali nr 2 prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak – Wigilia to szczególny dzień, w którym wszyscy powinniśmy myśleć o potrzebujących. Jednak jako miasto staramy się, by nie tylko raz w roku czuli, że jesteśmy z nimi, że są dla nas ważni. Stąd nasze działania w sprawie noclegowni dla bezdomnych – dodał prezydent, życząc wszystkim, by kolejny rok był dla nich lepszy.

Wspólny posiłek poprzedziło zgodnie z tradycją czytanie Pisma Świętego, modlitwa oraz dzielenie się opłatkiem.

Podnosi mnie na duchu fakt, że Poznań jest zdolny do zorganizowania wydarzenia, które jest największe w kraju w tej kategorii i dzięki któremu tego wyjątkowego dla chrześcijan dnia każdy może wspólnie z innymi zjeść świąteczny posiłek – mówił podczas Wigilii Caritas abp Stanisław Gądecki – Chrystus pojawił się na świcie jako małe dziecko, dlatego cieszę się, że jest wśród nas tyle dzieci. Dzięki temu jeszcze bardziej zbliżamy się do atmosfery tamtego dnia i istoty Bożego Narodzenia.

Arcybiskup podziękował prezesowi Międzynarodowych Targów Poznańskich za udostępnienie po raz kolejny hali na to wyjątkowe wydarzenie, a także poznaniakom, którzy przyłączyli się do zbiórki żywności potrzebnej do przygotowania posiłku dla potrzebujących. Dzięki ofiarności ich oraz sponsorów nikt z hali MTP nie wyszedł z pustymi rękami. Z zebranych darów przygotowano dla wszystkich świąteczne paczki.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz