Aglomeracja

Trwa zbiórka dla poszkodowanych w nawałnicach

Trwa zbiórka dla poszkodowanych w nawałnicach  Foto:

Choć w samym Poznaniu już niemal zapomnieliśmy o nawałnicy, która również tutaj przeszła, to jest jeszcze wiele miejsc, w których trwa usuwanie jej skutków. Pamiętajmy o ludziach, którzy stracili niemal wszystko i teraz ciężko pracują, by mieszkańcy mogli wrócić do normalnego życia.

Od samego początku do akcji pomocy włączyli się Ida i Arnold Kozłowcy, którzy zorganizowali zbiórkę i transport najbardziej potrzebnych rzeczy. To, co do tej pory przynieśli poznaniacy zostało już dostarczone do potrzebujących ze wsi Lotyń dwoma transportami.

Dary poznaniaków trafiły do świetlicy i są według potrzeb rozdzielane między mieszkańców i wolontariuszy pracujących przy usuwaniu skutków nawałnicy.

Teraz trwa zbiórka różnych materiałów i organizacja trzeciego już transportu.

Ponieważ zbliża się nowy rok szkolny potrzebne są wyprawki dla ponad 80 dzieciaków. Można przynosić zeszyty i przybory do pisania, bloki, kredki, wycinanki itp. materiały, piórniki i ich zawartość, a także plecaki. Wszystko to dla przedszkolaków (21 dzieci) oraz 10 uczniów klas I-III i aż 52 klas starszych i licealistów.

Pilnie potrzebne są także materiały ratunkowe, budowlane i odzież robocza:
– gwoździe 5 cm i więcej,
– śruby do drewna – 5 cm i więcej,
– papa na dach,
– młotki, łomy i siekiery,
– łopaty, grabie i taczki,
– rękawice robocze do ciężkich prac,
– T-shirty (nowe)
– ogrodniczki robocze męskie duże 9 stan b.dobry lub nowe
– ochraniacze na kolana.

Wszystko to można przynieść do Werkbanku na ul. Małachowskiego 2 codziennie między 10:30 a 17:00. Zbiórka prowadzona będzie do poniedziałku 28 sierpnia.

Wyjątkowo w czwartek (24.08) zbiórka będzie prowadzona dopiero od 16:00, ponieważ jej organizatorzy przygotowują dziesiątki metrów pogrubionych plandek na dachy, które przekazała jedna z firm.

Dodatkowo będzie można dary dla poszkodowanych w nawałnicach przekazać podczas V Dni Twierdzy, które odbywać się będą w ten weekend. Specjalne miejsce czekać będzie w Forcie VI.

Na kasie znajdziecie dwa pudełka do których proszę was o wrzucanie swoich podarunków żeby pomóc innym – zapowiadają organizatorzy zbiórki.

Poszkodowanych można też wesprzeć finansowo, ponieważ Gmina Chojnice utworzyła rachunek o nazwie “Pomoc dla poszkodowanych przez nawałnicę”.

Nr rachunku: 46 8162 0003 0000 1531 2000 0070 – prośba o dopisanie “Nawałnica” w tytule przelewu.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz