Aglomeracja Ławica

To już ostatnie godziny lotniska na Ławicy

Remont pasa startowego na Ławicy  Foto: PL Poznań-Ławica

To już dosłownie ostatnie godziny funkcjonowania poznańskiego lotniska. Zostanie ono zamknięte w poniedziałek (21.09) z powodu remontu pasa startowego. Samoloty, a więc i podróżni wrócą na Ławicę po 3 tygodniach.

Lotnisko zostanie zamknięte w poniedziałek o godzinie 8:00 na dokładnie trzy tygodnie. Nie będzie można w tym okresie przylecieć ani odlecieć do Poznania.

W tym czasie prowadzone będą prace budowlane dotyczące modernizacji drogi startowej poznańskiego lotniska, które służą zwiększeniu komfortu i poprawie bezpieczeństwa naszych pasażerów – informuje Bartosz Grochal z poznańskiego lotniska – droga startowa będzie modernizowana na łącznym odcinku 2.000 metrów.

Podczas prac remontowych zostanie wymieniona warstwa wierzchnia pasa startowego, ale również pełną wymianę systemu odwodnienia oraz oświetlenia. Przez ostatnie miesiące prowadzone były prace przygotowawcze poza drogą startową. Remont jest niezbędny, ponieważ nawierzchnia była już mocno wyeksploatowana.

Według obliczeń, stan obecny i dalsza eksploatacja nie pozwolą w bliskiej perspektywie 3-4 lat na obsługę operacji lotniczych wykonywanych przez najbardziej popularne samoloty Airbus A320 i Boeing 737 – podkreśla Bartosz Grochal – modernizacja umożliwi także obsługę samolotów o zwiększonej masie nawet przy większej liczbie starów i lądowań.

Lotnisko ma zostać ponownie otwarte w niedzielę 11 października o godzinie 16:00.

Remont pasa startowego na Ławicy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz