Sport

To idzie siatkarska młodość!

Enea Energetyk Poznań - Pałac Bydgoszcz  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Przed nami energetyczny, siatkarski weekend. Na parkiet wybiegną reprezentantki Enea Energetyka Poznań I ligi siatkówki kobiet i reprezentanci 2 ligi siatkówki mężczyzn. Panie podejmą w Hali D Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki w sobotę o godzinie 15:00, a panowie o 19:00 rywalizować będą w tym samym miejscu z Krishome KPS Września.

Zaangażowanie i wsparcie ze strony naszego sponsora strategicznego Miasto Poznań jest znaczące w rozwoju klubu wielosekcyjnego Enea Energetyk Poznań. Z roku na rok nasze miejsce w rankingu Systemu Sportów Młodzieżowych rośnie, obecnie nasz klub zajmuje 27. miejsce na ponad 3 tys. sklasyfikowanych klubów oraz jest najlepszych klubem młodzieżowym w Polsce w siatkówce dziewcząt i chłopców. Dzięki zaufaniu i docenieniu wyników sportowych przez Wydział Sportu Miasta Poznania jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się klubów w Poznaniu. 7- letnie wsparcie tytularne Enea, świadczy, że firma nam ufa, a my udowadniamy to rozwojem sportowym. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie nastaną tak dobre warunki zarówno finansowe, jak i organizacyjne, że będziemy mogli bardzo poważnie myśleć o awansie do ekstraklasy – mówi Robert Rakowski, prezes Klubu Enea Energetyka Poznań.

1 ligi siatkówki kobiet

Przed Nami dwa siatkarskie spotkania w sobotę o godzinie 15:00 1. kolejka 1 ligi siatkówki kobiet Enea Energetyk Poznań – Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki

Zbliżający się sezon to z pewnością kolejne wyzwanie. Nastąpiła duża rotacja składu. Z poprzedniego sezonu zostały cztery zawodniczki i dołączyło dużo młodych, zdolnych dziewczyn chcących osiągnąć sukces. Będziemy postępować krok po kroku podchodząc do każdego spotkania z maksymalnym zaangażowaniem, wolą walki, grając od początku do końca. Nasze cele, jak co sezon są wysokie. Pierwszy z nich to start w fazie play off z jak najwyższego miejsca – mówił Marcin Patyk, trener 1 ligi siatkówki kobiet.

2 ligi siatkówki mężczyzn

W sobotę o godzinie 19:00 rozpocznie się spotkanie 1. kolejki 2 ligi siatkówki mężczyzn Enea Energetyk Poznań – Krishome KPS Września.

Nowy sezon to już czwarty sezon naszego klubu w II lidze siatkówki mężczyzn. Na koniec sezonu 2022/2023 wypuściliśmy nasz pierwszy rocznik naborowy. Rocznik 2004 przeszedł całe szkolenie od mini siatkówki po juniora i grę w seniorskich rozgrywkach. Spora część chłopaków rozeszła się po innych klubach szukając gry w seniorskich rozgrywkach. Część dostała szanse grania w 1 lidze. Z tego powodu zespół na nowy sezon został po raz pierwszy dosyć gruntownie przebudowany. Dołączyli nowi, młodzi zawodnicy, którzy niedawno skończyli wiek juniora oraz kolejny rocznik naszych juniorów, rocznik 2005 i 2006. Będziemy bardzo młodym zespołem, mniej doświadczonym, ale będziemy walczyć o każdą piłkę na boisku. Sezon będzie trudny, ale wierzymy ze pokażemy się z jak najlepszej strony i dostarczymy kibicom wielu siatkarskich emocji – mówił podczas konferencji Dominik Hajduk – trener 2 ligi siatkówki mężczyzn.

Miasto wspiera klub

W sezonie 2023/2024 kwota dofinansowania dla poznańskich zespołów ligowych wyniosła 4 300 000,00 zł i trafiła do 22 drużyn. W gronie tym znalazły się dwa zespoły Enea Energetyk Poznań – siatkarki występujące w I lidze otrzymały dofinansowanie w kwocie 470 000,00 zł, natomiast siatkarze drugoligowej drużyny mogą liczyć na wsparcie w wysokości 200 000,00 zł. Miasto Poznań wspiera również młodzież trenującą w klubie, która z powodzeniem radzi sobie w rozgrywkach krajowych, dzięki czemu Enea Energetyk Poznań jest najlepszym klubem młodzieżowym w Polsce w łącznej punktacji dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej. W tym roku Wydział Sportu dofinansował sekcje siatkarskie w klubie poprzez program Młodzieżowych Centrów Sportu, przekazując klubowi na to zadanie kwotę łącznie 280 000,00 zł. Dodatkowo klub w tym roku otrzymał również kwotę 76 000,00 zł na organizację obozów letnich. Mamy nadzieję, że przyznane środki przyczynią się do kolejnych sukcesów odnoszonych przez zawodniczki i zawodników Energetyka Poznań w nowym sezonie. Wierzymy, że w przyszłości kolejni siatkarze i siatkarki Energetyka Poznań nawiążą do obecnych sukcesów i będą ważną częścią naszych reprezentacji narodowych, które przynoszą nam tyle dumy i radości mówił podczas przedsezonowej konferencji Dariusz Łapawy Zastępca Dyrektora Wydziału Sportu.

Enea kolejny rok z Energetykiem

Ważną częścią współpracy Enei z klubem jest program Enea Mini Piłki Siatkowej skierowany do dzieci i młodzieży. W tegorocznej edycji klub przygotuje turnieje eliminacyjne dla ponad 800 zawodników, których zwieńczeniem będzie Wielki Finał. Co sezon, Enea Mini Cup cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, które kolejno zgłaszają się na zajęcia z siatkówki do klubu. Obecnie w klubie trenuje ponad 300 dzieci. Klub Enea Energetyk Poznań z dumą szkoli dzieci i młodzież, które regularnie otrzymują powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Sukcesy klubu pokazują, że lata konsekwentnej współpracy i wsparcia od Enei przynoszą wymierne rezultaty sportowe. Budowa kompleksowej piramidy szkolenie wraz z możliwością sprawdzenia najlepszych młodych zawodników w rozgrywkach ligowych, to modelowy wzór zaangażowania sponsorskiego, którego celem jest nie tylko wyłowienie sportowych talentów, ale również popularyzacja aktywności fizycznej od najmłodszych lat. Cieszę się na kolejny rok współpracy i realizację wspólnych sportowych programów takich jak przykładowo Enea Mini Piłka Siatkowa mówił Marcin Wenzel, zastępca dyrektora Departamentu Sponsoringu i Promocji i Zarządzania Marką w Enea.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz