K U L T U R A

Tkacz, Zawadzka, Żółkowska i Holtz – wielkie aktorki o wielkiej miłości!

Lidka - cud miłości - spektakl w kinie Apollo  Foto: Janusz Rzymanek /Gruv Art

Znakomite aktorki Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska i Paulina Holtz wystąpią w najbliższą sobotę w spektaklu Lilka, Cud miłości w Kinie Apollo. Przedstawienie oparte na wspomnieniach i twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, zostało przygotowane w 70-tą rocznicę śmierci i 125-tą rocznicę urodzin tej niezwykłej poetki.

„Lilka, cud miłości” to obrazki z życia kobiety, którą rządzi pragnienie miłości. A jeśli miłość, to najlepiej wielka i namiętna. Oczywiście zakończona ślubem – najlepiej na Wawelu, z biciem w dzwony i piękną suknią, z orszakiem wspaniałych gości.

Ślub… A właściwe trzy śluby! Ale zawsze ze wspaniałym mężczyzną, który spełnić ma największe marzenia i pragnienia. Nie brakuje też w tym życiu i zdrad, i tęsknoty, i stawiania wróżb z kart i… wywoływania duchów. Szczypta ironii, oczywiście na temat mężczyzn, no i ta rodzina…

Pomysł reżysera Waldemara Śmigasiewicza fantastycznie zrealizowały wytrawne aktorki. Magdalenę Zawadzką widzimy we wspaniałej roli przewodniczki po stworzonym w przedstawieniu kobiecym świecie. Trzeba koniecznie zobaczyć z jaką finezją analizuje kolejnych mężów i amantów! Joanna Żółkowska wnosi w swoją postać sporą dawkę złośliwej inteligencji i humoru. Krystyna Tkacz śpiewa nowocześnie, dynamicznie, z charyzmą i energią.

Tej podróży przez młodość, wojnę oraz uczucia nie można przegapić. Przedstawienie całkowicie pochłania widza, wciąga w magiczny świat, uruchamia wyobraźnię i wywołuje wiele emocji.

BILETY: www.bilety24 i w biurze organizatora: ul. B.Prusa 6/3 w godz. 9:00-16:00 rezerwacja: rezerwacja@gruv-art.com.pl lub 61 847 11 15

Użyte w artykule zdjęcia: Janusz Rzymanek /Gruv Art

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz