TEATRACJE – JUŻ ZA NAMI…

SNC00720

Teatr Osób Niepełnosprawnych TEATRACJE zaprasza do Teatru Nowego – na PROCES wg Kafki, poniedziałek godzina 20:00. To już… Właśnie wróciłem ze spektaklu. Choć słowo “wróciłem” nie jest właściwe, bo jeszcze jestem tak naprawdę tam – w teatrze. Jeszcze widzę i przeżywam sam spektakl i aktorów. Jeszcze chłonę radość, która udzieliła się wszystkim po zakończeniu przedstawienia. Równie wielka na scenie jak i na widowni. Nie będę się rozpisywał i udawał, że znam się na sztuce. Widziałem sztukę trudną w odbiorze i ją przeżywałem. Podziwiałem. Może dla tego, że wiedziałem ile pracy, ile wysiłku kosztowało jej przygotowanie. Dla aktorów, dla twórców, dla wszystkich którzy na każdym etapie przygotowań uczestniczyli należą się słowa uznania. Aktorzy z Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy zagrali genialnie. Było widać u nich tremę, ale to nie przeszkadzało – wręcz przeciwnie. Grała – dosłownie i w sensie aktorskim, wyśmienicie budując nastrój muzyka, wykonywana częściowo na żywo. Scena nabrała też oddechu podczas występu tancerek ze Szkoły Wachlarzy (K. Stefanowicz, J. Bui-Ngoc) – chyba nie tylko dzięki wachlarzom. Tu również zwracała na siebie muzyka. Dopełnieniem występów na scenie był film. Obrazy były kontynuacją wydarzeń na scenie, to co działo się na scenie wkraczało w film.

Może piszę zbyt emocjonalnie? Może. Ale bezpośrednio po jej obejrzeniu trudno wyzbyć się emocji. Emocji za które warto podziękować! Wszystkim, którzy tam byli – na scenie, widowni oraz za kulisami!

SNC00720
próby tuż przed dzisiejszą premierą

Po raz pierwszy spektakl oglądał min Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak – jeden z Honorowych Patronów Teatracji 2009.

Scenariusz i reżyseria to dzieło duetu: Agata Rappe oraz Adam Leniec, który reżyserował i realizował również sceny filmowe. Jednak za powodzeniem tego przedsięwzięcia stoi naprawdę spore grono wolontariuszy, muzyków, techników… wymieniać można by długo 🙂 i to jest w tym równie radosne jak reakcja aktorów na brawa publiki! Kto nie był – niech żałuje i szykuje się na kolejny spektakl, b twórcy tegorocznego zapowiadają ciąg dalszy!

Próby do PROCESU
Próby do PROCESU
w Teatrze Nowym przygotowania trwały cały dzień
w Teatrze Nowym przygotowania trwały cały dzień

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz