POZnań

Te kejtry też wspierają WOŚP

24 finał WOŚP na Placu Mickiewicza - Poznań 10.01.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
24 finał WOŚP na Placu Mickiewicza - Poznań 10.01.2016 r.

Wuchta wiary w różny sposób będzie wspierać jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej metropolii. Po raz kolejny włączą się również do pomocy bardzo nietypowi wolontariusze. Będzie to 40 kejtrów rasy Golden Retriever wraz ze swoimi opiekunami. Te piękne psy kwestują na rzecz WOŚP w Poznaniu już po raz ósmy. 

Po raz pierwszy, w 2010 roku, psiaki zebrały blisko 6.800,00 złotych, ale z roku na rok kwota ta była coraz wyższa. Podczas 24 Finału było to już ponad 43.300,00 złotych. Łącznie, podczas dotychczasowych siedmiu finałów kejtry zebrały już ponad 150.000,00 złotych. Jak będzie w tym roku?

Zaczynamy od rana przy Zamku na ul. Św. Marcin, a o godzinie 12:00 pojawimy się na Starym Rynku przy Ratuszu, gdzie odbędzie się prezentacja części naszych psów oraz aktywny pokaz posłuszeństwa, który co roku gromadzi kilkaset osób – zapowiadają opiekunowie psów.

Po pokazie psy wrócą ul. Paderewskiego, przez Plac Wolności i Gwarną pod Zamek, gdzie będą kwestować do godziny 19:45. Od rana spora grupa psiaków pojawi się też w King Cross Marcelin, gdzie kwestować będą do późnych godzin wieczornych.

Golden retrievery podczas XXIII finału WOŚP

Zachęcamy przede wszystkim rodziny z dziećmi do przybycia na spotkanie z naszymi psami – zapraszają opiekunowie kejtrów – każdy będzie mógł zrobić sobie z nimi zdjęcie, pogłaskać je lub dać smakołyka, ale mamy przygotowane też niespodzianki i słodkości.

Spotkanie z psami będzie też okazją do prowadzenia akcji edukacyjnej o wychowaniu szczeniaka oraz związanych z tym obowiązkach.

Golden retrievery podczas XXIII finału WOŚP

Użyte w artykule zdjęcia: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz