K U L T U R A

Ta ostatnia niedziela… bez biletów.

CK ZAMEK  Foto: Maciej Kaczyński

CK ZAMEK Foto: Maciej KaczyńskiTa ostatnia niedziela… – jutro (5.12) te słowa będzie mógł zanucić każdy miłośnik zwiedzana Zamku za darmo. To ostatnia taka szansa w kończącym się 2010 roku.

Wspólne spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:15 wykładem profesora Zbigniewa Pilarczyka. Ten historyk znany między innymi z zamiłowania do historii wojskowości jest również czynnym instruktorem harcerskim, przewodniczącym Rady Chorągwi. Wykład poświęcony będzie dziejom poznańskiego harcerstwa. Mało kto wie, że właśnie ZHP jest tą instytucją, która najdłużej związana jest z dawną rezydencją Wilhelma II – mówi Joanna Przygońska z Zamku – tu bowiem miała w okresie międzywojennym i ma dzisiaj swoją siedzibę Komenda Chorągwi Wielkopolskiej – dodaje. Znając inne wykłady profesora Pilarczyka można spodziewać się pasjonującej historii opowiedzianej z pasją.

Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem rozpocznie się w samo południe. Wszystkie ekspozycje w Zamku będzie można zwiedzać zupełnie za darmo od godziny 11:00 do 19:00.

Na wykład zapraszamy do Sali Kominkowej – godzina 11:15

Chętni do zwiedzania spotykają się w Wieży Zegarowej – godzina 12:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz