POZnań

Ta ostatnia niedziela….

Maltanka ostatnie kursy  Foto: Tomasz Dworek

Pojazdy historyczne w najbliższy weekend po raz ostatni w tym roku wyjadą na trasy linii tramwajowej 0 i autobusowej 100. Na liniach turystycznych kończy się sezon 2020. To także ostatnia szansa w tym roku na kurs Maltanką!

Maltanka

To już ostatnia w tym roku szansa na sentymentalną podróż historycznym taborem. Wszystkie osoby, które chciałby wybrać się na przejażdżkę pojazdem z dawnych lat i powspominać (albo pokazać młodszym), jak niegdyś podróżowało się po Poznaniu, mogą to zrobić w najbliższy weekend. Sobota i niedziela, 26 i 27 września, to ostatnie dni funkcjonowania linii turystycznych, obsługiwanych historycznym taborem MPK Poznań (choć w najbliższy weekend na trasę linii 100 wyjedzie również Jelcz M11 z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego z Wrocławia).

Na linii 0 w sobotę będzie można obejrzeć Poznań z pokładu tramwaju 105N, a w niedzielę kursować będą tramwaje 102N oraz typu N+ND. Trasa pierwszego kursu (start o godz. 11.30 z pl. Wielkopolskiego) tradycyjnie jest wydłużona w taki sposób, aby pasażerowie mogli zwiedzić Muzeum Komunikacji Miejskiej znajdujące się na terenie zajezdni MPK Poznań przy ulicy Głogowskiej.

Na linii 100 w sobotę będą kursowały: Ikarus 260 (który w ubiegłym roku podczas Międzynarodowego Zlotu Ikarusów w Cottbus, uzyskał I miejsce w kategorii najpiękniejszych autobusów zabytkowych) oraz MAN NG313 i Jelcz M11. Natomiast w niedzielę na trasę wyjadą Jelcz PR110 oraz – tak, jak w sobotę – MAN NG313 i Jelcz M11.

Bilety (zarówno na jeden przejazd, jak i jednodniowe, obowiązujące na obu liniach turystycznych) sprzedawane są przez obsługę w pojazdach kursujących na liniach nr 0 i 100. Możliwa jest płatność tylko gotówką. Bilety te nie obowiązują na pozostałych liniach organizowanych przez ZTM.

Ostatnie spotkanie z Maltanką

Jeszcze tylko w tym tygodniu można wybrać się na przejażdżkę kolejką Maltanka. Jak co roku, z końcem września sezon zostanie zamknięty. Na jego zakończenie zaplanowano Dni Pary: w sobotę i niedzielę (26 i 27 września) wagoniki będą ciągnąć dwa parowozy – Borsig Bn2t oraz Lowa 26004.

Użyte w artykule zdjęcia: Paweł Rychter, Tomasz Dworek, MPK , TMPS, Wojciech Mania / PLOT, B. Brzycki / ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz