Sport

Szymon Pawłowski zostaje w Lechu

5. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin (Szymon Pawłowski, Wojciech Golla)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Szymon Pawłowski przedłużył o trzy lata kontrakt z Lechem Poznań. Jego nowa umowa z mistrzem Polski będzie obowiązywała do czerwca 2019 roku.

Bardzo miło mi poinformować, że przedłużamy umowę. Dużo na ten temat rozmawialiśmy. Przedłużamy umowę o trzy lata, bo w ostatnich trzech latach Szymon rozegrał dla naszego klubu ponad 100 meczów. W połowie z tych meczów przyczynił się do zdobycia bramki. W każdym sezonie jest do dyspozycji trenera, jesteśmy z tego powodu zadowoleni – podkreśla wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski.

29-letni pomocnik piłkarzem Lecha jest od lipca 2013 roku. W tym czasie w jego barwach wystąpił w 113 meczach, w których zdobył 21 bramek i zanotował 23 asysty. W obecnym sezonie Pawłowski ponownie jest podstawowym zawodnikiem Kolejorza. Wystąpił w 34 z 38 spotkań, w których zdobył pięć bramek i trzykrotnie asystował.

Wiele mówi się o jego podatności na kontuzję, a on w tym sezonie opuścił tylko cztery spotkania. Jest piłkarzem zaangażowanym, który na boisku zostawia serce, a to kibice lubią najbardziej – zaznacza Rutkowski.

Zadowolony z podpisania nowej umowy jest także Szymon Pawłowski.
W sytuacji, w której dwie strony chcą, to dojdą do porozumienia. Bardzo się cieszę, że je osiągnęliśmy. To dobra wiadomość dla mnie. Dobrze się czuję w Lechu. Chciałem przedłużyć kontrakt i zdobyć inne trofea z Lechem. Nie mam jeszcze Pucharu Polski, chciałbym zagrać w Lidze Mistrzów i mam nadzieję, że przez te trzy lata to mi się uda – przyznaje pomocnik Lecha. – Mam jeszcze trochę do osiągnięcia – dodaje.

W najbliższą niedzielę Kolejorz zagra pierwszy mecz rundy wiosennej na stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

Prezentacja pierwszej drużyny Lecha Poznań - Szymon Pawłowski - Stary Rynek 16.07.2013 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz