Aglomeracja

Sytuacja na drogach i kolei w Wielkopolsce

Zasypane tory kolejowe  Foto: Maciej Koterba

Zasypane tory kolejowe Foto: MaciejNiestety tak ostry atak zimy to nie tylko problemy komunikacyjne. W Wielkopolsce w wyniku wychłodzenia zmarły już 3 osoby.

DROGI

Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na drogi wyjechało ponad 160 pojazdów które odśnieżają drogi na bieżąco. Ich pracy nie ułatwia wiatr, który nawiewa śnieg z poboczy i pól.

Przejezdna jest autostrada A2 na której pracują 24 jednostki utrzymania dróg. Drogi wojewódzkie są białe i w większości przejezdne. Duże utrudnienia występują na północy województwa w rejonie powiatu złotowskiego. Tam na drogi wyjechało blisko 100 jednostek odśnieżających oraz ciężki sprzęt. Lokalnie na drogach powiatowych i gminnych występują duże utrudnienia w postaci zajeżdżonego i nawianego śniegu, w wielu miejscach drogi są nieprzejezdne. W Poznaniu wszystkie główne ulice są przejezdne. Sprzęt odśnieżający dociera sukcesywnie również na drogi boczne i osiedlowe.

POCIĄGI

Około godzinne opóźnienia mają pociągi osobowe. Pociągi dalekobieżne z południa kraju spóźniają się do około 2 godzin, głównie z powodu zasp na torowiskach. Ruch towarowy został wstrzymany.

Jak pisze do nas Aldona “niestety przegwizdane mają też pasażerowie pociągów. Od strony Leszna pociągi co i rusz organizowały sobie tajemnicze długie postoje na co drugiej stacji. Nie działało ogrzewanie, a nikt z obsługi nie pofatygował się poinformować podróżnych

Nie odnotowano na szczęście awarii sieci gazowniczych, czy wodociągowych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz