Łazarz POZnań

Studia już w gimnazjum – na Łazarzu

Festiwal Nauki w Gimnazjum nr 51  Foto: facebook/gimnazjum51

Gimnazjum nr 51 na poznańskim Łazarzu jako pierwsze w Poznaniu uruchomi klasę akademicką. Wsparcie dydaktyczne i naukowe zaoferował Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Uczniowie będą mogli rozszerzać swoją wiedzę m.in. uczestnicząc w zajęciach i laboratoriach prowadzonych przez uniwersyteckich wykładowców.

Festiwal Nauki w Gimnazjum nr 51 Foto: facebook/gimnazjum51Do tej pory klasy akademickie tworzone były jedynie w liceach, m.in. w VIII LO im. Adama Mickiewicza, gdzie realizowany jest rozszerzony program nauczania chemii, matematyki i informatyki. Licealiści biorą także udział w warsztatach, laboratoriach i wykładach prowadzonych przez pracowników Wydziału Chemii UAM.

Klasa akademicka w łazarskim Gimnazjum nr 51, która zostanie uruchomiona w roku szkolnym 2013/2014, jest przeznaczona dla uczniów zainteresowanych biologią i chemią, którzy w przyszłości planują karierę naukowo-badawczą.

Dla uczniów gimnazjalnej klasy akademickiej przygotowano plan nauczania, w którym zajęcia z biologii i chemii poszerzone zostaną o tematy z ekologii i ochrony środowiska. Ale to nie wszystko mówi Kamila Hnatyk, dyrektor gimnazjum – Dzięki współpracy z Wydziałem Chemii nasi uczniowie będą mogli podczas zajęć przeprowadzać doświadczenia i badania. Będzie to także okazja do poznania nowoczesnej aparatury pomiarowej,

Nabór prowadzony jest na nowy rok szkolny, ale od marca wszyscy chętni zarówno licealiści jak i gimnazjaliści będą mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych na uczelni.

Aby zostać uczniem klasy akademickiej w Gimnazjum nr 51, należy dostarczyć do szkoły świadectwo ukończenia klasy V i wykaz ocen z I semestru klasy VI. Ponadto, kandydaci powinni posiadać co najmniej dobrą ocenę z matematyki i przyrody. Dokumenty przyjmowane są od 25 lutego 2013.

Gimnazjum zaprasza także na drzwi otwarte 1 marca o godz. 15 i 9:00 marca o godz. 10:00

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz