POZnań

Strażacy specjalnie dla Pań

Straż pożarna / strażacy / strażak  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet już po raz czwarty wielkopolscy strażacy przygotowali wyjątkową atrakcję dla pań. Chcąc zwiększyć wiedzę kobiet o zagrożeniach i sposobach radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych, przygotowali akcję edukacyjną dostosowaną do potrzeb i wymagań płci pięknej. W trakcie tej akcji chcemy pokazać, że kobieta może również uratować nie tylko strażaka, ale również swojego męża, dzieci, rodziców, znajomych, czy przypadkowo napotkanego człowieka. Pod warunkiem, że wie, jak to zrobić!

I tego właśnie chcemy kobiety nauczyć. Ale tym, co wyróżnia nasz projekt na tle innych akcji edukacyjnych, jest bezpośredni kontakt ćwiczącego z zagrożeniem. Kobiety będą mogły poczuć się jak strażak tj. ‘dotknąć ognia’, ‘poczuć dym’, ‘zmierzyć się’ z prawdziwym wrakiem samochodu, czy udzielić pierwszej pomocy w niezwykle realnych warunkach zaznacza mł. bryg. Sławomir Brandt – oficer prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Dzień edukacyjny „Kobieta potrafi – wchodzimy na wyższy poziom” odbędzie się 10 marca (niedziela) w godzinach od 11:00 do 14:00 i skierowany będzie do wszystkich kobiet, które będą chciały zwiększyć swoją wiedzę o zagrożeniach i o sposobach radzenia sobie z nimi. Wszystko to przekazane będzie w niezwykle atrakcyjny, interaktywny sposób.

Aby uczestniczyć w tym przedsięwzięciu należało wcześniej zarejestrować swój udział na stronie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu: www.psp.wlkp.pl. Z uwagi na charakter szkolenia liczba miejsc była ograniczona – decydowała kolejność zgłoszeń, a wszystkie dostępne miejsca rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułki.

Dla kobiet, chcących spędzić dzień w atrakcyjny sposób, a zarazem wyedukować się, strażacy przygotowali stanowiska ćwiczebne, na których będzie można m.in. nauczyć się prawidłowej ewakuacji osoby z zagrożonego pojazdu, udzielania pierwszej pomocy, obsługi strażackiego sprzętu hydraulicznego, czy sprawdzić się podczas nietypowego testu sprawności fizycznej – rodem z zawodów Strong Man – polegającego na przeciąganiu ciężarówki. Na szczególnie odważne panie czekać będzie niezwykle atrakcyjne zadanie wysokościowe, gdyż w tym roku akcja odbędzie się w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 5, specjalizującej się w ratownictwie wysokościowym.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz