Aglomeracja

Stadion zielony dla Świętego Patryka

Stadion Miejski podświetlony na zielono  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dzień Św. Patryka obchodzony w Irlandii jest okazją do doskonałej zabawy na tej zielonej wyspie. Świętują jednak nie tylko Irlandczycy. Także w Poznaniu z tej właśnie okazji dziś i w sobotę zostanie na zielono podświetlony Stadion Miejski.

Stadion Miejski podświetlony na zielono Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Irlandczycy pojawią się na Bułgarskiej na pewno podczas Euro 2012. Przyjadą tutaj nie tylko zawodnicy, ale również kibice, którzy będą ich dopingować.

Miasto Poznań, jako gospodarz reprezentacji Irlandii podczas dwóch czerwcowych meczy, już dziś chce włączyć się do wspólnego świętowania, z tej okazji, w piątek i w sobotę wieczór kopuła Stadionu Miejskiego rozświetli się na zielono – wyjaśnia Łukasz Goździor z Urzędu Miasta – obok Pałacu Kultury i Nauki w stolicy, Poznań będzie jedynym obiektem biorącym udział w akcji Global Greening.

Stadion Miejski podświetlony na zielono Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Także podczas sobotniego startu biegu Maniacka Dziesiątka wypuszczonych zostanie 2012 białych i zielonych balonów z koniczynkami.

Browar GUINNESS Foto: Browar GUINNESS

W Dzień Św. Patryka, Miasto Poznań będzie także w Dublinie. Zostanie tam przeprowadzona akcja informacyjna w dwóch bardzo popularnych w Dublinie pub’ach. Na miejscu rozdawane będą najważniejsze dla kibiców informacje o Poznaniu w kontekście Euro 2012. W Dzień Św. Patryka chcemy pokazać, że Miasto Poznan jest otwarte na różne kultury i zwyczaje, potrafi się bawić i jest gotowe na przyjęcie Irlandczyków w Poznaniu podczas Euro 2012tłumaczy Łukasz Goździor – ten szczególny dla Irlandczyków dzień ma być przedsmakiem zabawy, która czeka wszystkich w Poznaniu, w czerwcu.

Come & Enjoy UEFA EURO 2012 in Poznan Foto: Come & Enjoy UEFA EURO 2012 in Poznan

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz