Młodzi koszykarze wicemistrzami Polski

Biofarm Basket Junior Poznań wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów U18  Foto: Biofarm Basket Junior Poznań

Biofarm Basket Junior Poznań wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów U18 Foto: Biofarm Basket Junior PoznańMłodzi koszykarze z Biofarm Basket Junior Poznań wrócili z Mistrzostw Polski Juniorów U18 ze srebrnymi medalami. Po wygraniu kilku meczy w finałowym spotkaniu musieli uznać wyższość drużyny WKK Wrocław.

Jak zwykle‬ walczyliśmy do końca jednak WKK okazało się dziś za silnym rywalem – mówili zawodnicy po finałowym meczu – gratulujemy graczom z Wrocławia zwycięstwa, a my z podniesionymi głowami cieszymy się ze srebra.

Finałowy mecz Mistrzostw pomiędzy WKK Wrocław, a drużyną Biofarm Basket Junior Poznań zakończył się wynikiem 64-47 (19:20, 15:8, 17:9, 13:10). Punkty dla poznańskiej drużyny zdobyli Maciej Waraczyński 13 (7 zb.), Szymon Ryżek 12 (2), mikołaj Kurpisz 8, Dawid Gruszczyński 8, Patryk Stankowski 4 oraz Michał Skrzypek 2.

Mistrzowski skład Biofarmu: Szymon Ryżek 97′  (kapitan), Patryk Stankowski 97′  (wybrany do pierwszej piątki MP U18), Dawid Gruszczyński 97′ (wybrany do pierwszej piątki MP U18, drugi strzelec turnieju – śr. 16,6 pkt.), Mikołaj Kurpisz 98′  (wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu), Maciej Waraczyński 98′  (drugi najlepiej zbierający zawodnik MP U18 – śr. 11,0 zb.), Michał Skrzypek 97′, Michał Rybakowski 98′, Marcin Tomaszewski 98′, Mateusz Madanowski 97′, Witek Nowak 98′, Jarosław Kraszkiewicz 98′, Grzegorz Lichtański 98′, Bartosz Sikorski – I Trener, Andrzej Śniadek – II Trener, Robert Maćkowiak – Trener przygotowania fizycznego, Maciej Szetela – Kierownik drużyny, Fizjoterapeuta – Mikołaj Patrzykąt, Fizjoterapeutka – Alicja Albecka, Eugeniusz Kijewski – Prezes, Bartłomiej Tomaszewski – Manager, Adan Lejwoda – Przyjaciel drużyny, Marek Książkiewicz – Crazy Driver

Biofarm Basket Junior Poznań wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów U18 Foto: Biofarm Basket Junior Poznań