K U L T U R A

Spektakl w cenie 19,73 PLN

Spektakl Polskiego Teatru Tańca “Polka” w reżyserii Igora Gorzkowskieg będzie można obejrzeć w Sali Wielkiej CK Zamek już 16 kwietnia.

Polski Teatr Tańca pragnie w kwietniu przypomnieć o jubileuszu swojego 45-lecia dla swoich widzów Teatr przygotował bilety w niespotykanej cenie w kwocie 19,73 zł., które nawiązują do daty powstania Polskiego Teatru Tańca, założonego przez Conrada Drzewieckiego w 1973 roku.

„Polka” to spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego, w choreografii Iwony Pasińskiej, z muzyką Zbigniewa Kozuba i w scenografii Andrzeja Grabowskiego, którego premiera odbyła się w Roku Bogów w Polskim Teatrze Tańca. Jego koncepcja inscenizacyjna opiera się na grze różnymi znaczeniami słowa „Polka”. Przedstawienie ma formę kolażu. Twórcy przyglądają się rozmaitym doświadczeniom rozmaitym odcieniom kobiecości i różnym doświadczeniom życiowym kobiet – miłości, pracy, przyjaźni, rozmarzeniom, niespełnieniom i snom. W recenzji pt. „Smutna Polka” w nr 7 „Polityki” Joanna Brych pisała o spektaklu, że „premierę Polskiego Teatru Tańca należy zaliczyć do jednych z najciekawszych propozycji naszej sceny tańca współczesnego ostatnich lat.” Spektakl prezentowany był w ramach X Dni Sztuki Tańca, organizowanego przez Teatr Wielki – Operę Narodową i Polski Balet Narodowy, dorocznego przeglądu baletowego, który w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę poświęcony był w całości najnowszym osiągnięciom polskiej sceny tańca.

“Polka”
Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
wtorek, 16 kwietnia godzina 20:00|

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz