Aglomeracja

Solaris na ulicach Jerozolimy i Nazaretu

Solaris Interurbino w Izraelu  Foto: Jan Kosowski / materiały prasowe

Od 2012 roku po izraelskich drogach jeździ blisko 200 autobusów z podpoznańskiego Bolechowa. Solaris informuje właśnie o zdobyciu kolejnego dużego zamówienia, łącznie na 110 pojazdów.

Urbino 12Pierwszy z kontraktów dotyczy dostawy 60 sztuk miejskich Solarisów Urbino 12 dla przewoźnika z Tel Awiwu. Jest to jeden z największych operatorów autobusowych w tym kraju. Tym samym pojazdy polskiego producenta zadebiutują na ulicach jednej z największych metropolii Izraela.

Druga umowa opiewa na 30 sztuk 12-metrowych autobusów Urbino, które polski przedsiębiorca dostarczy do drugiego potentata na rynku przewozów pasażerskich nie tylko w Izraelu, ale także na rynkach zagranicznych – firmy Egged. Pojazdy będą obsługiwać głównie linie miejskie w Tel Awiwie, chociaż nie wykluczone, iż część z nich będzie można zobaczyć również na ulicach Jerozolimy.

Wreszcie trzecie zamówienie na 20 autobusów – dziesięć międzymiastowych InterUrbino oraz dziesięć miejskich Urbino 12 – złożyła firma Afifi Group z Nazaretu.

Realizacja wszystkich trzech kontraktów, obejmujących dostawy łącznie 110 autobusów, przypadnie na okres od marca do maja 2016 roku.

Izrael staje się dla nas w ostatnich latach jednym z bardziej znaczących rynków eksportowych. To również zasługa naszego lokalnego partnera i dystrybutora – Nie wykluczamy też intensyfikacji naszej współpracy z firmami z Izraela w najbliższej przyszłości – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za sprawy badań i rozwoju w firmie Solaris.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz