Sport

Sobotni Puchar w Pływaniu Amatorów

Najmłodsi pływacy  Foto: Fregata

Najmłodsi pływacy Foto: FregataMłodzi zawodnicy mogą się jeszcze zapisywać na pływackie zawody o Puchar Poznania w Pływaniu Amatorów, które odbędą się na Termach Maltańskich w sobotę.

Do sportowej rywalizacji zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które nie są członkami żadnego klubu pływackiego i nie posiadają licencji zawodnika – wyjaśniają organizatorzy – choć ideą imprezy jest promocja amatorskiego sportu, to emocje z pewnością będą nie mniejsze niż przy rywalizacji profesjonalistów.

Najmłodsi zawodnicy wystartują tuż przed zawodnikami, którzy mają już na swoim koncie wiele wygranych, w tym rekordziści Polski i olimpijczycy. Swój start zapowiedział między innymi Paweł Korzeniowski (o tych zawodach przeczytasz tutaj).

Zawody dla młodych pływaków odbędą się w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Najmłodsi, z rocznika 2008 i młodsi popłyną stylem dowolnym z przyborem lub bez na dystansie 25 metrów. Najstarsi z roczników 2003-2002 będą mieli do pokonania stylem dowolnym 50 metrów.

Dodatkowo rozegrany zostanie wyścig specjalny, a więc sztafeta rodzinna na dystansie 2 x 25 m stylem dowolnym, w której rywalizować będą zespoły składające się z osoby dorosłej i dziecka – dodają organizatorzy – każdy zawodnik otrzyma medal, a dla trójki najlepszych pływaków i pływaczek przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zawody o Puchar Poznania w Pływaniu Amatorów odbędą się na Termach Maltańskich w sobotę 18 października o godzinie 9:00 i zakończą około 12:30. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Można się na nie zgłaszać klikając tutaj.

Najmłodsi pływacy Foto: Fregata

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz